Putin näeb Gruusias sõja puhkemise riski

21. oktoober 2006, 01:11

Reedel Lahtis ELi mitteametlikul
tippkohtumisel auvõõraks olnud Venemaa president Vladimir Putin ennustab Gruusia
konflikti eskaleerumist.

"Putin konstateeris, et olukord on halb ja läheb veel halvemaks ning et Gruusia provotseerib sõda ja valmistub sõjaks," rääkis peaminister Andrus Ansip reede hilisõhtul pärast ELi liidrite kohtumist ja ühist õhtusööki president Putiniga.

Agentuuri Bloomberg vahendusel ütles Putin õhtusöögile järgnenud pressikonverentsil, et "see kuidas asjad praegu arenevad, viib verevalamiseni." Putini sõnul plaanib Gruusia separatistlike Abhaasia ja Lõuna-Osseetia üle kontrolli saavutada sõjalisel teel. "Nad on selles osas üsna avameelsed," ütles Putin.

Ansipi sõnul olid Venemaa ja Gruusia pingestunud suhted kõneteemaks ka ELi juhtide ja president Putini ühisel õhtusöögil.

"Avaldasin veendumust, et Gruusia rahvas ei unista sõjast, vaid püüab üles ehitada demokraatlikku õitsva majandusega riiki," ütles Ansip. "Ja et kõik Euroopa kõige mõjuvõimsamad poliitikud peavad andma oma parima, et president Putini poolt ennustatav sõda ei puhkeks. Ka president Putin peab selle nimel pingutama. Praegune blokaad Gruusia suhtes on täiesti ebaproportsionaalne ja põhjendamatu," ütles Ansip.

Gruusia ja Venemaa suhted teravnesid pärast seda kui Gruusia vahistas ja saatis riigist välja neli spioneerimises kahtlustatavat ohvitseri. Vastuseks kehtestas Venemaa Gruusiale side- ja transpordiblokaadi ning hakkas grusiine Venemaalt välja saatma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2006, 01:06
Otsi:

Ava täpsem otsing