Maksuamet otsis läbi ärimees Lauri Vitsuti firma

26. oktoober 2006, 14:48

Maksu- ja tolliamet tundis huvi ühe Lauri
Vitsuti kliendi vastu seoses Tartu arvevabriku juhtumiga ja otsis seetõttu läbi
ärimees Vitsuti firma OÜ Majanduskaitse Büroo.

Lauri Vitsut on Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti vend. Maksu- ja tolliamet otsis läbi Lauri Vitsuti ja tema töökaaslase Vassili Kosteitšuki kabinetid.
Maksu- ja tolliameti läbiotsimisprotokollist selgub, et Vitsut andis vabatahtlikult läbiotsijate kätte kausta Jüri Segali kohta.

Kaust sisaldas infot ostu-müügilepingu kohta OÜ F.T.W Kaubanduse ja Jüri Segali vahel. Jüri Segal oli nimelt OÜ-le F.T.W Kaubandus laenanud 2,5 miljonit krooni.

2005. aasta juulis sõlmis Segal laenulepingu OÜ-ga F.T.W. Kaubandus. Lepingu tagatiseks oli 8 sõiduautot Volvo S60. Selgus, et ettevõte ei suuda Segalile tagasi maksta ning seetõttu sõlmiti kokkulepe, mille järgi autode omandiõigus läks Segalile. Segal informeeris Lõuna maksu- ja tollikeskust soovist vormistada temale üleläinud autod vabakäibesse. Amet ei tahtnud aga autosid vormistada, tuues põhjenduseks kõikvõimalike formaalsete dokumentide puudumise.

Seetõttu pöördus Segal Vitsuti firma poole ja palus välja nõuda kas raha või autod. Lõuna maksu- ja tollikeskus tegi vastukäigu ning algatas 30.11.2005 F.T.W Kaubanduse vastu kriminaalasja ja võttis vahi alla ettevõtte juhatuse liikme Olev Pooli. Poolilt nõuti tunnistust, et laenuleping on fiktiivne. Pool kinnitas, et ta võttis raha laenuks ja andis kohustuse katteks Volvod.

Segal esitas 08.12.05 hagiavalduse Valga maakohtusse Volvode omandiõiguse tunnustamise nõudes.

Selle aasta juulis algasid Tartu nn arvevabriku tegelaste vahistamised. Vitsuti sõnul see Segalit ei puuduta kuna tema nendega seotud pole. Samas juulis väänati Tartu kesklinnas Segalil käed selja taha ja ta võeti vahi alla. Kuna Segal oli varem helistanud ühele nn arvevabriku tegelasele, väitis uurija, et Segal on asjaga seotud. Vitsuti sõnul tegi uurija ühemõttelise ettepaneku anda Volvod ära või muidu määrivad nad Segalile ka teise asja kaela. Vitsut keeldus kaitsealuse nimel koostööst.

Käesoleva ajani ei ole Segalit vanglas üle kuulatud. Uurija läks puhkusele ning ütles Vitsutile, et hakkab asjaga tegelema jõulude ajal.

OÜ Majanduskaitse Büroo põhitegevusalaks on firmade kasutusest ja käsutusest väljunud finantside taas käibesse toomine, debitoorsete võlgnevuste ja muude kohustiste sissenõudmine nii juriidilistelt kui füüsilistelt isikutelt.
Firma tegevusvaldkonda kuulub äriühingute likvideerimine ja erinevate tsiviilvaidluste lahendamine.

Legendaarse võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti Majanduskaitse Büroo teenis mullu üle 600 000 krooni kasumit, selle aasta lõpuks lubab Vitsut käibe olulist kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2006, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing