Ringkonnakohus põrmustas Vitsuti vangistamise otsuse

19. veebruar 2008, 17:45

Täna avaldas Tallinna ringkonnakohus
määruse, millega tühistas Lauri Vitsuti vangi mõistnud kohtuotsuse ning saatis
kriminaalasja uueks läbivaatuseks Harju maakohtusse.

Harju maakohus mõistis ettevõtete saneerija ja võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti ametiseisundi kuritarvitamise eest pooleteiseks aastaks vangi möödunud aasta oktoobris. Tingimisi karistatud Vitsut tõstis selle peale talle kuuluva Majanduskaitse Büroo teenuste hindu.

Keskerakondlasest poliitiku Toomas Vitsuti noorema venna Lauri ning prokuratuuri kukepoks on kestnud juba aastaid. Kunagise Artmiksi reklaamibüroo tühjakskantimise süüdistus pärineb 2000 ja 2001 toimunud tehingutest, millega Lauri Vitsut väidetavalt talle tuttava naisterahva uppuvalt laevalt päästis.

Hiljem avas Artmiksi endine omanik matusebüroo, mis tegutseb siiani. Vitsuti käe all muutus Artmiksi nimi Epikartiks, sellele järgnes omanikuvahetus ning firma pankrot.

Ringkonnakohus tühistas maakohtu otsuse kriminaalmenetluse normide rikkumise tõttu. Kohtumäärus selgitab, et esmalt väljendusid rikkumised kohtuotsuses nõutavate motiivide puudumises. Oli aga ka muid vigu.

Vitsuti süüditunnistamine ja karistamine on võimalik üksnes juhul, kui tema poolt toime pandud tegu on olnud karistatav igal ajahetkel arvates teo toimepanekust kuni kohtuotsuse jõustumiseni, märkis ringkonnakohus.

Enne mullukevadisi valimisi muutus karistusseadustik Vitsutile soodsas suunas. Seepeale võttis prokurör Stella Veber aja maha ning tegi süüdistuse ümber. Vitsut omakorda süüdistas prokuröri kriminaalasja fabritseerimises, kuna kohtusaali toodud tõendid ei pidanud vett.

Justiitsministri toolist unistav Vitsut kandideeris riigikokku Rahvaliidu nimekirjas. Tema sulest on ilmunud konkurentsiluurest pajatav raamat. Trükivalgust ootab valitsuse kukutamise võtteid selgitav teos.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. February 2008, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing