Savisaar: 25 000kroonine kuupalk on nelja aasta pärast reaalne

Annika Matson 01. november 2006, 08:38

Majandus- ja kommunikatsiooniministri Edgar
Savisaare sõnul on reaalne palga tõstmine nelja aastaga 25 000 kroonini.

Savisaare sõnul tähendaks riigiametnike palga tõstmine nelja aastaga Euroopa keskmisele tasemele kahe miljardi kroonist kulutust aastas.
"Muidugi seda on palju, aga nendele, kes ütlevad, et sellega tuleb kaasa suur inflatsioon, siis näiteks laenuraha paistakse Eesti turule järgmisel aastal 30 miljardit krooni. Kumb rohkem inflatsiooni tekitab?" ütles Savisaar ETV hommikuprogrammis Terevisioon.

Savisaar peab reaalseks palga tõstmist nelja aastaga 25 000 kroonini. "See tähendaks seda, et me peaksime nelja aasta jooksul iga aasta ca 20-25% palka tõstma, mida me muide oleme hakanud mõningates valdkondades tegema. Näiteks järgmise aasta politseinike palgatõus küünib sinna piiridesse, õpetajate palgatõus enam-vähem läheneb sellele, aga seda peaks tegema neli aastat järjest ja me oleme Euroopa palkade tasemel," lausus majandus- ja kommunikatsiooniminister.

Keskkerakonna kavandatav palgareform puudutaks Savisaare sõnul eelkõige sotsiaalsfääri.

"Minu ettepanek puudutab ikkagi eeskätt riigiteenistujate palku - see tähendab, see puudutab õpetajaid, see puudutab ka meditsiinitöötajaid, see puudutab politseinikke ja päästeametnikke," ütles Savisaar.

Ministri arvates toob palgasüsteemi muudatus kaasa ka tootlikus tõusu ning Eesti majandusel hakkab veelgi paremini minema.

Keskerakonna palgareformi kriitikute kohta ütles Savisaar, et vastuseisu põhjuseks on lähenevad valimised ning tegelikult poleks kellelgi palkade tõstmise vastu.

Samuti lausus Savisaar, et astmelise tulumaksu sisseviimise ideest pole loobutud ning kindlasti rakendub see ka kunagi ellu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. November 2006, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing