Ööklubid püüavad VIP-pidutsejaid

Ralf-Martin Soe 10. november 2006, 00:00

Tartu Atlantise ning Pärnu Sunset Clubi VIP-staatuse saab lunastada 1500 krooni eest aastas. Very important person'i kaardiga kaasneb mõlemasse klubisse aastane tasuta sissepääs ning 10protsendine soodustus joogikaardi hindadest.

"VIP-kaardi järele on piisavalt nõudlust," kommenteeris Atlantise programmijuht Sirle Sõstra.

Kaart väljastatakse kõigile soovijatele, mistõttu kätkeb säärane staatus pigem spordiklubidega sarnast turundusnippi, et hoida klubi püsikliente.

Tõsisema VIP-kliendina võib end tunda aga pealinna ööklubides. Näiteks Club Hollywoodi VIP-kaart on mõeldud üksnes väljavalituile.

"Hollywoodi VIP-kaart on puhas privileeg, mingit klubimaksu sel pole," sõnas turundusjuht Tanel Tatter, kelle sõnul ütlevad kaardi andmise lõppsõna klubi omanikud vennad Peeter ja Priit Rebane.

Hollywoodi kaardiga kaasneb tasuta sissepääs kahele, sünnipäeva pidamise võimalus kümnele inimesele koos 1000kroonise krediidiga baari kulul, lisaks sisenemine ilma järjekorrata, loetles Tatter, kes ei soovi kaartide arvu avalikustada. VIP-kaarte pole viimasel ajal just väga palju välja antud, lisas mees.

"VIP-kaartide omanikele on see pigem staatus kui kokkuhoidmisvahend, mis ei muuda nende joomis- ja raharaiskamisharjumusi," vastas Tatter küsimusele, kas kaart on klubile majanduslikult kasulik.

Rebaste teine klubi Angel annab Hollywoodiga sarnaste tingimuste ja soodustustega välja kaarti Very Gay Person. Klubi mänedžer Reimo Mets ütles paar nädalat tagasi Eesti Päevalehele, et kokku on välja antud umbes 50 VGP-kaarti.

Club Prive on võtmekliendid nimetanud Goldmemberiteks. "Oleme teinud eraldi kuldliikmete toa," tõi Prive osanik Helen Mahmastol välja ühe soodustuse.

Ööklubi Bonbon annab VIP-kaardi lähedastele koostööparteritele teenete eest, avalikult seda ei müüda. Juhatuse assistendi sõnul on välja antud üle saja VIP-kaardi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing