• Jaga lugu:

  Eksmissi ööklubi hädas võlgade tasumisega

  Privé omaniku Helen Mahmastoli sõnul on võlgades süüdi maksuamet, kes juba järgmisel nädalal peaks asja lahendama. Foto: Meeli Küttim

  Eksmiss Helen Mahmastolile ja tema kaasale Kuno Tehvale kuuluv Tallinna ööklubi Privé on hädas võlgade ja kustutamishoiatusega. Omanikud süüdistavad võlas maksuameti viga.

  OÜ Thuleland opereerib ööklubis Privé

  Omanikud: Helen Mahmastol ja Kuno Tehva

  Juhatuse liige: Helen Mahmastol

  Kaks viimast majandusaasta aruannet esitamata.

  Inforegistri maksehäireregistris on firmal võlg kaheksa võlausaldaja ees.

  Helen Mahmastolile kuuluvat ööklubi Privé opereeriv firma Thuleland OÜ on võlgu kaheksale isikule kokku 8501 eurot, millega ettevõte on Inforegistri suurimate võlglaste tabelis. Ettevõtte maksuvõlg ulatub 3972 euroni ning lisaks oli firma 2014. kuni 2015. aastal ka maksuameti uurimise all. Thuleland OÜ-l on esitamata ka viimase kahe aasta majandusaasta aruanded ja küljes kustutamishoiatus. Tehval on osaluse juures veel täiteasja märge.
  Omanikke kättesaamine osutub parajaks pähkliks. Ööklubi juhtidega ühendust saada ei õnnestu, sest lauanumber annab pidevalt kinnist tooni. Mahmastoli ja Tehva mobiilnumbritelt tuleb vastuseks, et telefon on välja lülitatud. Ka ööklubi kodulehel olev number ei vii edasi. Küsimustega kirjale ei laeku vastust nädala jooksul.
  Reede õhtul ööklubis Privé nautis tühjavõitu tantsuplatsil muusikarütme kõige enam lillelise seelikuga näitsik.Foto: Marta Jaakson
  Tühi klubi võtab vaid sularaha
  Et täit sotti saada, otsustame ööklubisse kohale minna, et vaadata, kuidas läheb eksmissi ja tema elukaaslase, keda tuntakse Nõmme Kalju jalgpalliklubi presidendina, ööklubil. Reede öösel veidi pärast kella ühte, kui peaks olema ööklubides tipptund, on Privé esine tühi. Ainus, mis viitab, et klubi on siiski avatud, on turvamees ukse taga ja valgele A4-paberile trükitud teade, et sissepääsupileti lunastamiseks sobib ainult sularaha, 14 eurot.
  Järjekorra pärast muretsema ei pea, sest seda pole - mitte ühtegi hingelist peale turvamehe ja piletimüüja. Ka garderoobijärjekord on olematu. Portjee viskab ööklubi piltnikuga nalja ja annab meile rõõmsameelselt palitute eest numbri vastu. Tantsuplatsil on ligi 20 inimest, kellest pooled tunduvad olevat ööklubi töötajad.
  Küsin fotograafilt, kas nii vähe inimesi ongi. Vastuseks saan, et ta õieti ei tea, sest on tööl alles teist korda ning üht teist piltnikku asendamas. Ta lisab kiirelt, et reede pole tegelikult ööklubis põhiline pidude päev, laupäeval pidavat rohkem külastajaid olema.
  Märkame silmanurgast üht täiesti tühja ala, kus on mugavat istumise ruumi, ent saalitöötaja kamandab meid kiirelt välja. See on VIP-ala. Peletame lahkumismõtteid, et saada ülevaade, kas külastajaid lisandub.
  Ainsana on peost pöördes lillelise seelikuga naisterahvas, kes hoogsalt ärgitab endaga kaasas olevat sõbrannat tantsuplatsile. Viimane on aga ilmselt tühjast saalist pinges ning näeb kurja vaeva, et kaaslase kutsetele vastu panna.
  Kuna saal ei täitu, lahkume naaberklubisse - see on erinevalt Privést rahvast pungil. Garderoobi riideid ei mahu ning kokteili saamiseks tuleb leti ees võidelda.
  Süüdistab maksuametit
  Viimast õlekõrt kasutades saadame Helen Mahmastolile nädala lõpus kirja, milles märgime, et esmaspäeval ilmub artikkel ning kui tal on soov kommentaar saata, on tal selleks aega reede õhtuni. Sellele kirjale reageerib Mahmastol kiirelt.
  Ta helistab ise ja märgib, et meie andmed on valed ning registrid ei näita täit tõtt. Tema sõnul on võlad ja kustutamishoiatus maksuameti viga ja valearvestus, mida amet nüüd korrigeerib. Mahmastol selgitab, et firma tegi juurdeehituse, kus maksuamet tegi käibemaksuga seoses valearvestuse ja nüüd on tulemas tagasiarvestus, mis sätib majandusnäitajad korda.
  Küsimusele, mis firmaga on tegu, jätab Mahmastol täpselt vastamata ja ütleb ainult, et tegu on Saksa firmaga. „Tegemist on alkoholiettevõttega, meie oleme ju seotud alkoholiettevõtetega, et las ta praegu olla,“ ütleb ta.
  Maksuameti pressiesindaja Rainer Laurits märkis, et amet ei saa menetluse kohta infot anda, kuna amet on seotud maksusaladuse kaitsega. Ka kaheksale võlausaldajale kinnitas Mahmastol, et kuskile ei kao ning kõik võlausaldajad saavad mure lahendatud, kui maksuamet raha tagastab.
  Ööklubi juht: eestlane tuleb baari siis, kui ilm on hea ja majandus kukub
  Möödunud aastat hindab samuti majandusraskustes ööklubi VaBank juht Timo Tirs keeruliseks, ent külastajate arv näitab tõusu. Samanimelisel ettevõttel on kahe viimase aasta majandusaasta aruanded esitamata, maksuvõlg küündib üle 3000 euro ning äriregister ähvardab kustutamisega.
  Tirs rääkis, et tõsi, ka VaBankil on majandusaasta aruanded esitamata ja möödunud aasta oli klubi jaoks keeruline, ent kinnitas, et aruanded on õige pea esitatud ning majandusnäitajad paranenud.
  Tirs ütles murelikult, et ei taha kliendile vale signaali saata. Meeskond punnitab ja teeb nii hästi, kui oskab. „Eelmine aasta oli meil küll üle aastate raske. Oli selles süüdi ilm või muu, aga nüüd jällegi märgid näitavad, et alates sügisest läks natuke paremaks,“ märkis ta lootusrikkalt.
  Ööklubide turuseisu ilmestab Tirsi sõnul ütlus, et kui majandusel läheb halvasti, siis läheb ööklubidel hästi – inimesed lähevad baari muret unustama. „Märgid, mis meid mõjutavad, ei ole üldiselt pikaajalised ja globaalsed. Pigem mõjutab, mis ilm väljas on. Kui on halb ilm, siis inimesed jäävad nädalvahetusel koju,“ märkis ta.
  Ööklubide juhid ei ole just kõige agaramad oma turuosast rääkima, ka siis, kui majandusnäitajate üle piinlikkust tundma ei pea. „Teate, kas nii kuidagi ei saa, et ma üldse ei kommenteeri,“ uuris ööklubi Teater omanik Platon Tinn pärast kassi-hiire mängu. Teatril pole võlgu ja aruanded on esitatud.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Personalijuht: ainult kaugtöö toob negatiivsed tagajärjed
See, et valdav osa ettevõtetest tuli kriisi ajal kaugtöö režiimiga edukalt toime, ei tähenda, et see ongi ideaalne töömuster, pigem soovitan kaug- ja kontoritööd kombineerivaid hübriidlahendusi, kirjutab kaugtöö tegija märgise pälvinud Finestmedia personalijuht Pille-Riin Pillav.
See, et valdav osa ettevõtetest tuli kriisi ajal kaugtöö režiimiga edukalt toime, ei tähenda, et see ongi ideaalne töömuster, pigem soovitan kaug- ja kontoritööd kombineerivaid hübriidlahendusi, kirjutab kaugtöö tegija märgise pälvinud Finestmedia personalijuht Pille-Riin Pillav.
Euroopa aktsiaturud tõusid uue rekordini
Börsifirmade tugevad tulemused aitasid viia Euroopa aktsiaturud uute rekorditeni, vahendab Reuters.
Börsifirmade tugevad tulemused aitasid viia Euroopa aktsiaturud uute rekorditeni, vahendab Reuters.
Rootsist ähvardab tsemendikriis
Rootsit ähvardab tsemendikriis ja halvimal juhul mõjutab see 170 000 inimese töökohti, kirjutab Kauppalehti.
Rootsit ähvardab tsemendikriis ja halvimal juhul mõjutab see 170 000 inimese töökohti, kirjutab Kauppalehti.
T1 alghind on isegi suurima võlausaldaja arvates liiga kõrge
Pealinna uusim kaubanduskeskus T1 läks võlgade katteks 85 miljoni euro eest oksjonile, kuid isegi suurim võlausaldaja leiab, et sellise hinnaga ostjat ei tule.
Pealinna uusim kaubanduskeskus T1 läks võlgade katteks 85 miljoni euro eest oksjonile, kuid isegi suurim võlausaldaja leiab, et sellise hinnaga ostjat ei tule.