Weroli endist juhatuse liiget kahtlustatakse kuriteos

16. november 2006, 17:58

Werol Tehastega seotud kriminaalasjas on
saanud kuriteokahtluse ka Weroli endine juhatuse liige Elmo Hainsoo.

"Teda süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises. See on seotud rapiseemne ülevarumisega," kommenteeris Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Marge Püss.

"Oleme ära kuulanud kahtlustavad, kontrollime veel nende versioone. Kuid meil on hulk tunnistajaid veel vaja ära kuulata," märkis prokurör.

Paragraahv näeb ametiseisundi kuritarvitamise eest ette kuni 5aastast vangistust. "Meie nägemuses pole Hainsoo süü nii suur, kui Aavikul, kuid see selgub kriminaaluurimise käigus" kommenteeris Püss.

Hainsoo on Weroli süüasjas juba kolmas kahtlustatav. Werol Tehaste endist juhatajat Erki Aavikut kahtlustatakse karistusseadustiku kolme paragrahvi järgi. Ametiseisundi kuritarvitamine, millega on tekitatud üle 100 miljoni krooni, 75 000 euro omastamises ja võimalikus rahapesus.

Väidetavalt kanti Aaviku osalusel firmast üle miljoni krooni ühele Läti pangaarvele. Arve avas Tõnu Jaanimets, Weroli kunagine kommertsdirektor, kellele on juba kahtlustus esitatud. Siis põhjendati ülekannet kui firma ettemaksu Venemaal asuvale partnerile Tetra Invest, kes aga ei teadnud saabuvast rahalaevast midagi.

Enam kui saja miljoni krooni kahju tekitamine on seotud Weroli ja AS Biodiesel vahel sõlmitud lepinguga. Prokuröri sõnul sõlmis Aavik lepinguid ilma ettevõtte nõukogu loata, tekitades sellega kahju.

2004. aastal varus firma ka ligi kaks korda enam rapsiseemet, kui nõukogu oli lubanud, tekitades ettevõttele majandusraskusi.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2006, 18:21
Otsi:

Ava täpsem otsing