Tartu uus spaahotell maksab vähemalt 160 miljonit krooni

21. detsember 2006, 10:26

Emajõe äärde kavandatava 15-korruselise spaahotelli
arhitektid tutvustasid teisipäeval tulevast hotelli, mille ehitus maksab
vähemalt 150-160 miljonit krooni.

Tartu Postimees kirjutas, et hotellis on võrreldes algse kavandiga vähendatud ehitusalust pinda seitsmesaja ruutmeetri võrra. Detailplaneeringus ette nähtud 3000 ruutmeetri asemel tuleb OÜ Arhitektuuribüroo arhitekti Inga Raukase sõnul hotelli ehitusaluseks pindalaks 2300 ruutmeetrit. Samuti vähendati hotellitubade arvu, seetõttu on tulevased 120 tuba tavatult suured 24–26 ruutmeetrit, lisaks vannituba.

Ehkki tulevase hotelli omaniku OÜ Kvintett Kinnisvara juhatusse kuuluv hotelliärimees Verni Loodmaa ei tahtnud arutleda, mitme tärniga võiks uus hotell tulla, sõnas ta, et ehituslikult ja arhitektuurselt vastavad hotellitoad rangeimatele nõuetele.

Inga Raukas rääkis, et valdavalt katab hoone fassaadi klaas, kuid ka painutatud metallplaadid, mida pole seni Eestis ühegi ehitise puhul kasutatud. Arhitekti sõnul võiks ühe variandina metallplaadid perforeerida ja seestpoolt valgustada, nii et pimedas jätaks hoone fassaad mulje tähistaevast. Teisalt võiks valgustada hoone külgi, tuues esile maja eriskummalised kumerused.
Hotelli esimestele korrustele on kavandatud avalikud ruumid - restoran, umbes neljasajale inimesele mõeldud konverentsikeskus ning hoone teises tiivas spaakompleks. Torniosas asuvad hotellitoad, kust avaneb ühelt poolt vaade Tartu kesklinnale, teisalt Emajõele ja Anne luhale. Torni viimasel korrusel asuvad aga konverentsisaalid, mis on paslikud väiksemateks nõupidamisteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 10:26
Otsi:

Ava täpsem otsing