Tõsta pilk ja ava süda

Kersti Inno 22. detsember 2006, 00:00

Festivali üks kesksemaid kontserte toimub süütalastepäeval, 28. detsembril Kaarli kirikus, kus saab kuulda kaunimaid jõululaule noorte lauljate Maria Listra, Oliver Kuusiku ja Liivi Listra laulustuudio laste esituses, klaveril Piia Paemurru ja Urmas Lattikas.

Kontserdi üks peaesinejaid, jõuludeks Londonist koju tulnud Maria Listra jagab kodupublikule laulurõõmu.

Sügisest Chigwell Schooli õpilasena on ta võtnud ette põhjaliku kultuurihariduse, keskendudes muusikale, draamale, inglise kirjandusele ja usundiõpetusele. Lisaks võtab ta laulutunde ja lööb kaasa kooli teatris.

ETV "Laulukarussellist" tuntuks saanud ning sooloesinemistel end publiku südamesse laulnud Maria on praegu 17aastane. Oliver Kuusik on aga lõpetanud Londoni ooperistuudio Guildhall School of Music and Drama ning saanud lavakogemusi suurvormidest, ooperist ja soolokontsertidelt nii kodus kui ka Soomes, Rootsis, Lätis ja Suurbritannias.

Festivali avakontserdil 27. detsembril Tallinna raekojas leiab aset Marje Singi jõululaulude CD esitlus. Plaat sündis Tunne Kelami soovil tema ema mälestuse jäädvustamiseks. Marje Singi jõululaule salvestasid Pille Lill, Oliver Kuusik ja Aare Saal, klaveril saatis neid Piia Paemurru. Lisaks neile esineb noor lauljatar Marion Melnik, kes tegi hiljuti debüüdi Soome Rahvusooperis Despinana Mozarti ooperis "Cosi fan tutte".

6. jaanuaril toimub Tallinna raekojas teine kammerkontsert, kus astuvad üles Helsingis ja Londonis koolitust saanud noor viiuldaja, jõuludeks koju tulnud Anna-Liisa Bezrodny koos Eesti hinnatuima pianisti-ansamblisti Ivari Iljaga.

"Muusikutena mõtleme kõigile ühiskonna probleemidele ning esinedes paljudel heategevusüritustel kingime oma talenti ja oskust," ütleb festivali korraldaja Pille Lill ja selgitab, et festival sündis mitmete asjaolude kokkusattumusel. Algimpulss tuli soome bassi Jaakko Ryhäneni juubelikontserdilt Tamperes 1800 inimesele, kuhu olid kutsutud esinema ka Ryhäneni lauluüliõpilased Eestist. Ryhäneni ja tema õpilaste ühiskontsert on kavandatud Talvefestivali viimaseks kontserdiks "Soome tähtede sära" 10. jaanuaril Estonia kontserdisaalis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing