Mariliis Pinn • 11. aprill 2007 kell 11:22

Jäppinen: EPL unustas koolide rendile andmise eesmärgi

Abilinnapea Kaia Jäppinen ütles tänasel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et Eesti Päevaleht on kõrvale jätnud koolide rendile andmise tõelise eesmärgi.

"Mind hämmastab, kui vähe räägitakse põhieesmärgist, et Tallinna koolid saaksid korda. Räägitakse hoopis lepingupartneritest ja rahast," lisas ta.

Tema sõnul oli keskmine rendihind 160 krooni ruutmeetri kohta ja alla 200-250 ei rendi tänapäeval enam keegi midagi. "Kes annaks Eestis ja ka mujal 750 miljonit krooni koolide korda tegemiseks ja annaks pärast korda tehtud hooned 30 aastaks tasuta rendile, sellist ei leia," selgitas Jäppinen olukorda.

"Kõik koolimajad on 1960.-1970. aastatel ehitanud ja linn ei suuda korraga nii suurt investeeringut teha, et korraga väsinud majad korda teha," selgitas abilinnapea olukorda, kus linn suudab teha vaid jooksvat remonti.

Tema sõnul kasutatakse sarnast süsteemi ka mujal, et sotsiaalseid objekte korrastada. Linnapea kutsus erafirmat reklaamida tahtmata kõiki Äripäeva seminarile "Võimalused ja riskid era- ja avaliku sektori koostöö (PPP) projektide teostamisel," kus seda teemat valgustatakse ja Tallinn jagab oma kogemusi.

Hetkel kuum