Järjekordsete koolide andmine erakätesse
osutub linnale eelmisest veelgi kulukamaks.
Täna-homme otsustab linnavalitsus, mis koolid (10) järgmisena erafirmadele antakse ning mille eest linn renti maksma hakkab, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Abilinnapea Kaia Jäppineni kinnitusel jääb skeem suures osas samasuguseks nagu eelmisel sügiselgi rendile antud koolide puhul: erafirma renoveerib koolimaja ning linn jääb seejärel kooli 30 aastaks rentima. Renoveerimisprojektide koostamine aga langeb edaspidi ilmselt linna õlule.
Kui Sõõrumaale ja Kruudale antud koolide eest maksab linn 155 kuni 162 krooni ruutmeetri eest kuus, siis nüüd tuleb ehitushindade tõusu tõttu arvestada veelgi kõrgema hinnaga.
Küsimusele, miks linn taas koolid erasektorile annab, selle asemel, et neid oma rahade eest või koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga (RKAS) renoveerida, vastas Jäppinen, et kümnele koolile aasta jooksul kuni 800 miljonit krooni eraldada käib linnale üle jõu.