Lillekleidid ballilaval

Christel Karits 04. mai 2007, 00:00

Lilleballile on registreerunud lilledisainerid Eestist, Hollandist, Leedust, Lätist ja Venemaalt. Kõik võistkonnad alustavad võistlustööde ettevalmistamist seitse tundi enne etendust.

Konkursil hinnatakse töid neljas kategoorias: värvus, idee kunstiline lahendus, lavaline efekt ning teostuse tehnika. Lillekleite esitletakse laval moeetendusele sarnanevas vormingus, kus igal tööl on oma kunstiline lahendus.

Selleaastane lilleball erineb varasematest, kuna võistlejate kõrval disainivad eluslilledest kleite ka modell Beatrice ning SuperNoova 2004 võitja, moelooja Oksana Tandit. "Taoline lillekleitide loomine Eesti kuulsuste poolt on esmakordne," ütles "Lilleball 2007" korraldaja Tatjana Tridvornova. "Nii Beatice kui ka Tandit disainivad lillekleite väljaspool konkurssi," rõhutas ta.

Floristika tippvõistlust hindab rahvusvaheline žürii, mis koosneb tuntud floristika-, kunsti-, kõrgmoe- ja poliitikategelastest. Lisaks rahvusvahelisele žüriile annavad oma hinnangu konkursitöödele ka Taivo Piller, Aarne Niit, Linnar Priimägi ja Marju Kuut.

Lilleballi külaliseks on Läti rahvusliku Eurovisiooni eelvooru võitja Bonaparti.lv. Lisaks esinevad Anne Veski ning mitmed külalised Lätist ja Leedust. Õhtut konfereerib Mart Sander koos orkestriga Bel-Etage. Üritus on paralleelselt nii eesti- kui ka venekeelne.

Lilleballi raames toimub heategevuslik kampaania "Lapsed - elu lilled!". Igast ostetud piletist läheb 10 krooni Tallinna lastekodu Mustamäe keskusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing