Mariliis Pinn • 3. mai 2007 kell 11:52

Miilits: politsei muutub iga päevaga paremaks

Põhja prefektuuri korrakaitseosakonna politseidirektori Tarmo Miilitsa sõnul on meeldiv tõdeda, et abipolitseinikus tahtis väga palju inimesi.

Teenistusosakonna politseidirektor Toomas Malva lükkas tänasel politsei pressikonverentsil ka ümber väited, nagu lahkuksid politseinikud massiliselt ametist.

"Tänu tänavakarastusele on politsei ühtsem ja tugevam kui kunagi varem, kõnnime ühte sammu. Ja hea meel on ka selle üle, et järjest rohkem inimesi soovib meie juurde tööle tulla," lisas ta.

"Kindlasti on 8.-9. mai kõrgendatud ohuprognoosiga, meid on tänavatel piisavalt, hetkel paneme paika strateegiaid ja taktikaid," lubas Miilits, kelle sõnul lahingus karastanud politseinikud muutuvad iga päevaga paremaks.

Malva hinnangul jäi politseil märatsejate ohjeldamiseks ressurssi puudu. "Eesti politsei on nii hea, kui palju on ressursse, eriti kui lahing käib mitmel rindel," lisas Malva, kelle sõnul oli tulisem koht Endla tänav.

Miilitsa sõnul on olukord normaliseerunud. "Linn on maha rahunenud, toimuvad avalikud üritused nagu Tallinna ralli," lisas ta.

Malva sõnul peeti lisaks vandaalitsejatele kinni ka nõndanimetatud uudishimulikke. "Küll vabastati nad kiiresti filtratsioonis. Kuid pean lisama, et need inimesed ei allunud politsei korraldustele laialimineku kohta. Peeti kinni ka kivide loopijate ja muude korra rikkujate läheduses viibivaid inimesi," vastas ta süüdistustele, nagu oleks kinni peetud põhjendamatult süütuid inimesi.

"Meie eesmärk oli inimesed kiiresti tuule ja küla eest vaju alla toimetada, koondada sinna arstiabi, anda võimalus tualetti kasutada. Olime valmis, et ka kui need pinnad täis saavad, on ootamas uued kohad," kommenteeris ta märatsejate kinnipidamist sadamas. Kõiki kinnipidamiskohti külastas ka õiguskantsler Allar Jõks.

Kokku peeti kinni umbes 1200 isikut, seni on vahistatud 237 kuriteos kahtlustatavat, vandalismi ohvriks langes 148 objekti.

Hetkel kuum