Agnes Ojala • 7. mai 2007 kell 12:45

Politsei on jätkuvalt kõrgendatud valmisolekus

Politsei esindaja Raivo Küüdi sõnul ei prognoosi korravalvurid lähipäevil sellist laadi rahutusi, mis toimusid aprilli lõpus, ometi on politsei jätkuvalt kõrgendatud valmisolekus tagada avalik kord.

Eesti Ekspressi pronkssõduri netifoorumil rääkis Küüt, et ennetava meetmena on keelatud avalikud koosolekud, kuid samas on lubatud viia langenute mälestuseks lilli Filtri tee kalmistule.

"Politsei kasutab erinevaid taktikaid olukorra kontrollimiseks ja ennekõike kasutatakse taktikaid, mis ei ole agressiivsed," selgitas Raivo Küüt. "Mis puudutab politsei tegevusi massirahutuste ohkamisel, siis siin on selgeks prioriteediks siiski inimelud ja oht tervisele. Seejärel riiklikult tähtsad objektid ning seejärel muu vara," lisas ta.

Küsimusele, kas Eestisse võiksid peagi saabud rongitäied našistidega, ütles kaitsepolitsei esindaja komissar Irina Mikson: "Jutud rongitäitest našistidest on ilmselgelt liialdatud. Äärmusrühmituste liikmed Venemaalt on üritanud Eestisse tulla, kuid neid katseid on Eesti ka tõhusalt tõkestanud. Loomulikult ei saa välistada, et Venemaalt Eestisse saabuvate isikute seas leidub ka äärmuslaste toetajaid, kuid kindlasti ei ole nende hulk nii suur, et nad võiksid jõudude vahekorda muuta."

Juhul kui Eestisse saabunud isikud panevad toime või õhutavad siin tõsiseid avaliku korra rikkumisi, ootab neid kapo sõnul lisaks karistusele ka sissesõidukeeld Eestisse ja teistesse Euroopa Liidu riikidesse.

Hetkel kuum