28. mai 2007 kell 7:29

Elektrijaama omanik: maksan elektrijaamale iga kuu mõnikümmend tuhat krooni peale

Kamari paisjärve korrastustööde tõttu on voolanud Põltsamaa jões aastaga tühja enam kui miljoni krooni eest elektrienergiat ning edasi on lükkunud teise elektrigeneraatori ost Kamari hüdroelektrijaama.

Kamari elektrijaama omaniku Leo Kohvi sõnul on 200-kilovatise võimsusega jaam suuteline tootma keskmiselt enam kui 80 000 krooni eest elektrit kuus, tippkuudel üle 100 000 krooni eest, kirjutas Tartu Postimees.

Kamari hüdroelektrijaam hakkas esimest korda tööle 1956. aastal ning seisati 1971. aastal.

Leo Kohv taaskäivitas jaama pärast 28-aastast pausi 1999. aastal, võttes täiesti uue sisustuse ostmiseks kolm miljonit krooni pangalaenu. Kokku on Kohv jaama paigutanud üle viie miljoni, sh kaks miljonit krooni keskkonnainvesteeringute keskuse raha.

Läinud aasta sügisel, kui jaam oli mitu kuud sundpausi pidanud, nägi Kohv, et ei jõua enam laenu graafikujärgselt tagastada.

Halvima ärahoidmiseks soetas ta oma teisele firmale OÜ Mäeoru tuliuue inglise ekskavaatori ICB. Mullatöödega teenitud summadest maksabki ta juba mitu kuud pangavõlga.«Juriidiliselt näeb see välja nii, et Mäeoru annab Kamari Hüdrole laenu,» selgitas Kohv. «Maksan praegu elektrijaamale kõvasti peale. Jutt on mõnekümnest tuhandest kroonist iga kuu. Saamata jäänud puhastulu võib olla umbes 800 000 krooni.»

Hetkel kuum