Mänguväljak olgu põnev, kuid turvaline

Kaili Laansalu 04. juuni 2007, 00:00

Koduaeda kujundades on mõistlik anda sõna ka pere noorematele liikmetele, kes hindavad värsket õhku ning sportlikku tegevust.

Nord-Domus Ehitus on üks firmadest, kes vahendab välismaiste ning ka Eestist pärit ettevõtete puittoodangut. Ka lastele suunatud valik on parajalt lai, alustades kiikedest ja liumägedest, lõpetades mängumajade ning -väljakutega.

Pakutava valikuga saab klient tutvuda internetis ning kaup tuuakse kohale üle Eesti.

"Kevadel ja suvel, mil nõudlus kõige suurem, saame tellitud kauba kliendile toimetada kuu ajaga," kommenteerib projektijuht Marko Halling. "Populaarsemaid tooteid on meil laos rohkem ning klient nii kaua ootama ei pea."

Kauba kohaletoimetamise tasu sõltub aga sellest, kui kiire kliendil on, jäädes enamasti 500-1500 krooni vahemikku. "Kui kliendil on väga kiire ning sõit tehakse konkreetselt ühe tellija nõudmisel, on tasu tavaliselt kõrgem," nendib Halling.

Üldjuhul on puidust mänguväljaku või kiigeplatsi paigaldamine lihtne ning asjad ise ei nõua ka erihooldust. Loomulikult on tooted oma konstruktsioonidelt turvalised.

"Muidugi tuleks järgida ikka turvanõudeid: basseinide ja veekogude äärde lasteatraktsioone paigaldada ei tasuks, samuti peaks väljaku ümbrusesse jääma piisavalt vaba ruumi," ütleb Halling

Peale mängumajade on kõik Nord-Domus Ehituse pakutavad lastele mõeldud puittooted immutatud spetsiaalsete vahenditega ning tootja poolt on antud garantiiaeg. Selle lõppedes on vaja ise immutusprotsessi korrata. Hallingu sõnul on ühe mänguväljaku keskmine eluiga umbes 15 aastat. "Sellega saab ühe põlvkonna lapsi üles kasvatada küll," lisab ta.

Veidike teistsugust sportlikku naudingut pakub koduaeda paigaldatud batuut. Peale lihtsa lustimise saab batuuti kasutada ka eeltreeningu vahendina paljude spordialade puhul. Ja mõeldud ei ole see lõbustus sugugi mitte ainult lastele, vaid sellelt saavad liikumisrõõmu kõik beebist kuni vanavanemateni.

"Nagu laps omal jalal liikumise selgeks saab, nii on võimalik talle ka batuuti tutvustada," muheleb OÜ Suncenter juhataja Ardi Kadanik. "Tegelikult on batuudile pandud lustima isegi neid lapsi, kes veel käia ei oska."

Ümar batuut on oma olemuselt suhteliselt ohutu, nimelt on sellisele batuudile iseloomulik, et hüppaja suunatakse tagasi keskele. Samas tuleb kinni pidada batuudil hüppamise põhireeglist - ainult üks hüppaja korraga.

"Kahjuks on batuutide populaarsuse kasvades sagenenud ka õnnetuste hulk, mis tulenevad just nimelt turvareeglite eiramisest," kommenteerib Kadanik. "Lapsed lähevad mitmekesi lustima ning see võib lõppeda tõsiste tagajärgedega."

"Batuutide nõrgim koht on enamasti õmblused," kirjeldab Kadanik. "Lisaks kardavad batuudid UV-kiirgust, kuid selle kaitseks on võimalik kasutada spetsiaalset katet." Batuudi eluea pikkuse huvides ei tasuks hüppama minna ka jalatsitega.

Fotod: Teet Reier, Arno Mikkor

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing