14. juuni 2007 kell 8:28

Naši jätkab aktivistide Eestisse saatmist Ansipi vabanduseni

Naši pressisekretär Anastassia Suslova sõnul kavatseb Naši oma aktiviste Eestisse saata hetkeni, kui Ansip on selle eest vabandust palunud, et nimetas maetud sõdureid “joodikuteks”.

Venemaa enda suhtumine Naši aktivistidesse pole aga sugugi ühene. Osalt on see tingitud viimasest uudisest, milles antakse teada, et Naši kavatseb oma liikumise raames luua õigeusu korpuse! Pühitsetud komissarid hakkavad peagi korraldama koolides õigeusu tunde ning kaitsma kirikut ja kultuuri. Sellest rääkis ajalehes Kommersant üks Naši niinimetatud liidritest Boriss Jakemenko, kirjutas Eesti Ekspress.

Osalt aga on lahkarvamused tingitud kunagiste aktsioonide tõttu. Näiteks üritus, milles kavatses osaleda liikumise sada tuhat liiget, riietatuna näärivanadeks ja lumehelbekesteks (oli kavandatud möödunud aasta 17. detsembrile). Mis põhjusel ajastati see näärivanatrall vahetult uusaastale eelnevale ajale? Sest sellega tahtis liikumine tähistada Moskva all fašistlike vägede purustamise aastapäeva. See pani isegi meer Lužkovi kahe käega peast kinni haarama.

Našilased ise nimetavad ennast liigse tagasihoidlikkuseta Venemaa poliitiliseks vahetuseks ja tulevikuks.

Hetkel kuum