Üprused ostsid õmblustööstuse välismaalastelt tagasi

Kaspar Oja 24. august 2007, 00:00

Tehingu maksumust asjaosalised ei nimeta, kuid Kallaste linnavolikogu esimehe Jaak Üpruse sõnul oli tagasiostuhind väiksem kui summa, mille eest ettevõte kunagi müüdi.

Ettevõtte endise omanikuna nõukokku jäänud Erik-Voldemar Üpruse sõnul oli välismaistel omanikel müügiga kiire. "Omanike mõtted hakkasid lahku minema," kommenteeris ta müügi võimalikke põhjuseid. Tema venna Jaak Üpruse sõnul said välismaistele investoritele saatuslikuks üleinvesteerimine ning liigne priiskamine. Investeeringuteks võeti palju laenu ning ettevõttel tekkis probleeme likviidsusega.

Jaak Üpruse sõnul TTK Grupp esialgu suurte laenude tõttu omanikele raha sisse ei too, kuid tagasiost on planeeritud pikaajalises perspektiivis. Aasia odavat tööjõudu nautivate ettevõtetega konkurentsis püsimiseks peab tema sõnul olema logistika võimalikult odav ja tootmine efektiivne.

Peamiselt spordi- ja töörõivaid tootev ettevõte teeb Jaak Üpruse sõnul allhanget Skandinaavia ja Suurbritannia rõivafirmadele. Oma kaubamärke ei ole. Omanike muutusest tulenevat klientide kaotust Üprus ei karda. Pigem on praegu probleemiks töötajate nappus ja seda hoolimata Ida-Virumaal leiduvast vabast tööjõust. Ettevõttes töötab praegu 150 inimest.

Õmblusvabriku käive oli 2006. aastal ligikaudu 14 miljonit krooni. Käive on aasta-astalt kasvanud, kuid viimastel aastatel on ettevõte olnud kahjumis.

Jaak Üpruse sõnul ostsid nad TTK Grupi õmblusvabriku koos vennaga omal ajal pankrotipesast ning töötasid üles. Seejärel hakati otsima partnerit, kes tooks ettevõttesse tellimusi. Huvitatud partner soovis aga ettevõtte täielikult ära osta ja seetõttu see maha müüdigi.

Ettevõtte uueks omanikuks sai 2005. aastal osaühing Folkesterne, millest 80% osaluse omanik on prantsuse päritolu investor Julian Nicholas Mahne ja 20% osaluse omanik on briti rõivaärimees Clive Robert Wilmot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing