23. oktoober 2007 kell 13:18

Tuulberg: neid numbreid pole mõtet südamesse võtta

Rand Tuulberg Grupi nõukogu esimees Aivar Tuulberg on ettevõtte majandustulemusi kommenteerides tagasihoidlik, sest lõplikud numbrid selguvad tema sõnul alles aasta lõpus.

Ehitusfirma Rand ja Tuulbergi käesoleva aasta üheksa kuu käive ulatus 604 miljoni kroonini, eelmise aasta sama perioodi käive oli 345 miljonit krooni. Ettevõtte selle aasta üheksa kuu tulumaksueelne kasum oli 71 miljonit krooni, möödunud aasta üheksa kuu kasum oli 7 miljonit krooni.

„Neid numbreid pole mõtet südamesse võtta, kulud tulevad tagantjärele ju ja lõplikud numbrid selguvad aasta lõpus, kõik oleneb sellest, mis raamatupidamisnumbreid kasutatakse,“ jäi Rand Tuulberg Grupi nõukogu esimees Aivar Tuulberg ettevõtte tulemusi kommenteerides tagasihoidlikuks.

„Kuid käibe kasv on iseenesest olnud täiesti plaanipärane. Selle taga on ikkagi pikaajaline töö ja strateegia. Muuhulgas valmisid sellel aastal mitmed suured objektid nagu näiteks hotell Euroopa, Tartu kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli spordihoone, Kaitsekolledzi ühiselamu jne,“ loetles Tuulberg õnnestunud projekte.

Tema sõnul avaldab hindade kallinemine mõju kõigile ehitajatele, sealhulgas ka neile, kuid kinnisvaraturu rahunemist hindab ta pigem positiivseks kui negatiivseks. "Ootasime seda isegi varem. Ammu oli aeg seda turgu korrastada. Normaalne on, et kõik inimesed tegelevad oma põhitegevusega ja kasumimarginaal on mõistlikkuse piires. Seda optimismi ma muidugi ei jaga, et kinnisvarahinnad meeletult langeksid. Eriti tobedad on avaldused, kus üritatakse võrrelda ruutmeetri hinda keskmise palgaga teistes riikides ja kütta selle baasil "õiglase" hinna spekulatsioone,“ kommenteeris Tuulberg.

Kõigepealt tuleb tema sõnul endale selgeks teha, millest koosneb ehitushind ja mis komponendid on maailmaturu hinnaga. „Usun ,et meil on pigem tõusuruumi,“ märkis Tuulberg.

„Tuleva aasta plaanid nii käibe, kui kasumi osas on mõistlikud, aga jätaksin need pigem enda teada. Mingit langust me küll ei prognoosi,“ lausus Tuulberg ning soovitas, et ei tohiks lasta ennast petta ehitusfirmade auditeerimata vahearuannetest kasumi osas, sest lõplik tulemus selgub aasta lõpus ja siis selline käibe-kasumi suhe võib tema sõnul jääda unistuseks.

Hetkel kuum