Artur Tooman • 16. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ida-Viru tänavad jäid Ossipenko haardesse

Möödunud aasta lõpus ja selle aasta alguses Sillamäel ja Jõhvis lõppenud tänavakoristuse riigihangete tulemused näitavad, et regioonis on endiselt liidri kohal Nikolai Ossipenko, kirjutas venekeelne ajaleht Delovõje Vedomosti.

Üle miljoni ruutmeetri suuruse territooriumi korrashoiu eest maksab Jõhvi vald Ossipenkole kolme aasta jooksul 11,2 miljonit krooni, aga Sillamäe on nõus maksma 560 000 ruutmeetri korrashoiu eest 15,8 miljonit krooni.

Senine kogemus näitab, et Ossipenko oskab pigistada kohalikelt omavalitsustelt välja rohkem, kui riigihankes ette nähtud. 2004. aastal võitis tema firma vähempakkumise ja kohustus 1,7 miljoni krooni eest aastas koristama Jõhvi tänavaid. Kuid 2005. aastal Jõhvi maksis Ossipenkole 2,5 miljonit ja 2006. aastal 2,9 miljonit krooni. Et Ossipenko võib saada rohkem raha, kui vähempakkumises oli ära toodud, viitab asjaolu, et tänavate koristuseks on valla eelarvesse kalkuleeritud peaaegu 5 miljonit krooni, st rohkem, kui oli avaldatud riigihankes.

Jõhvi vallavolikogu liige Kalev Naur on kindel, et praegu lisarahaskeem läbi ei lähe. Aga 4,9 miljonit krooni on eeldatav summa. Valla eelarve ei ole veel kinnitatud. DV küsimusele, kas Sillamäe võrdles tänavakoristuse hinnapakkumisi naabritega, vastas linnapea Ain Kiviorg eitavalt. Asi ei ole maa-alas, väidab tema, vaid tingimustes.

Ossipenko väitel on hinnavahe tingitud sellest, et kulutused Jõhvis on väiksemad, kuna firma asub seal. Jõhvis on ka rohkem külateid, mida on odavam puhastada kui asfaltteid.

Coniery OÜ juhatuse liikme Viktor Rumjantsevi arvates sõltus hind konkurentidest. "Peab vaatama, kes osales Sillamäel riigihankes," soovitas Rumjantsev. Sillamäel võistlesid N&V AS ja Heakorrastus AS, mõlemad kuuluvad Ossipenkole.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt