Tallink jäi suitsetamisvaidluses tarbijakaitsele alla

18. jaanuar 2008, 16:17

Täna avaldas Tallinna halduskohus otsuse,
millega jättis rahuldamata Tallink Grupi kaebuse laevabaaris suitsetada
keelanud tarbijakaitseameti peale.

Tallink saavutas edu vaid niipalju, et pääses esialgu kohtutäituri nõutud 10 000kroonisest sunnirahast. Kohtuniku hinnangul hakkas tarbijakaitse sunniraha sisse nõudma liiga vara, sest seda saab teha alles pärast kohtuvaidluse lõppu. Halduskohtu otsuse edasikaebamiseks on Tallinkil aega 30 päeva.

Tallink ei soovinud täna kohtuotsust kommenteerida ega öelda, kas nad kaebavad selle edasi või mitte. Firma kommunikatsioonijuht Luulea Lääne põhjendas äraütlemist kohtuotsuse värskusega, mistõttu juristid polevat jõudnud seda veel läbi töötada. "Te ei sea ju ometi nende kompetentsi kahtluse alla?" küsis Lääne aripaev.ee-lt.

Tarbijakaitseameti jurist Karin Saan edastas, et amet jäi tulemusega rahule. "Otsuse kohaselt oli tarbijakaitseameti ettekirjutus õiguslikult ja faktiliselt põhjalikult motiveeritud," sõnas ta. "Ameti (laevabaarides suitsetamist keelav - toim.) ettekirjutus on täies mahus kehtiv ja Tallink peab seda täitma."

Tarbijakaitseamet lisas, et kui Tallink halduskohtu otsust edasi ei kaeba, kuid ei määratle ka laevadel spetsiaalseid suitsetamisruume, saavad nad sunniraha sisse nõuda.

Tallink pööras tarbijakaitsjatega tülli möödunud aasta augustis pärast reisilaeval Galaxy toimunud kontrolli. Tarbijakaitseamet avastas seal, et laevafirma lubab baaris endiselt suitsetada, ehkki tubakaseadus keelas toitlustusettevõttes suitsetada väljaspool selleks ette nähtud ruumi.

Tallink põhjendas tüli lahvatamist sellega, et baar polevat toitlustusasutus, kuna klient saab sealt osta vaid jooke ning kergeid suupisteid. Enne kohtusse minekut vaidlustas firma tarbijakaitse ettekirjutuse ametisiseselt, kuid tulemusi see ei andnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2008, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing