Ameeriklased tahavad palgata kõik Eesti keemikud

22. jaanuar 2008, 07:41

Aasta alul ligikaudu 20 miljoni krooniga
Eesti teadusettevõtte ProSyntest omandanud USA firmal Cambrex on Eesti haruga
suured plaanid: palgata juurde võimalikult palju kõrgelt haritud keemikuid ning
investeerida siia miljoneid kroone.

Võimas laienemine saabki ettevõttele, uuele nimega Cambrex Tallinn, peamiseks väljakutseks, nendib Cambrex Corporationi tegevjuht ja asepresident Steven Klosk. "Meil on tarvis nii palju uusi doktori- ja magistrikraadiga inimesi, et me tahaksime kõik Eesti tööturule tulevad keemikud enda palgale võtta," sõnab ta.

Klosk kiidab meie ekspertide kõrget taset. "Eesti teadlased suudavad võistelda kolleegidega ükskõik kus maailmas ega jää kellelegi grammi võrragi alla," ütleb ise kahel korral Eestit külastanud Klosk.

Ta ei salga, et meie professionaalide üks konkurentsieelis on madalam palk - maailmatasemel Eesti keemik "maksab" umbes 30% Põhja-Ameerika või Lääne-Euroopa hinnast. "Mis ma ikka keerutan, eks asi on ka hinnas," märgib Klosk.

Kõik veerandsada ProSyntesti töötajat, kellest kolmandik on doktorikraadiga, leidsid uues ettevõttes töö. Ettevõtte asutaja, Tallinna Tehnikaülikooli keemiaprofessor Margus Lopp jääb 1989. aastal asutatud ettevõtet nõustama.

Klosk oli väga rahul, et neil õnnestus anda Eesti partneri ostust teada just JPMorgani iga-aastasel tervishoiukonverentsil. Seal võitis Eestisse tehtud investeering tema sõnul suurt tähelepanu. New Yorgi börsil noteeritud Cambrexi aktsia tõusis samal päeval 4,2%.

Kui ameeriklased on rahul, et said kõrgel tasemel teadusettevõtte mõistliku hinna eest, siis Eesti poolele sai üheks tugevaks müügiargumendiks turundus. "Turundus oli meie kõige nõrgem lüli," kinnitab Lopp, lisades, et seepärast oli firma arengul piir ees. "Sellel alal on väga raske maailmas tõsine konkurent olla," ütleb Lopp. Kui ProSyntesti palgal pole ühtegi müügiinimest, siis Cambrexil on neid üle 20. Klosk kinnitabki, et nemad saavad nüüd Eesti ekspertiisi maailmaturule viia.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 07:40
Otsi:

Ava täpsem otsing