Võidujooks tiitli kõige suurem nimel

22. jaanuar 2008, 07:28

Ajal kui enamik ettevõtjaid
investeeringuid kärbib, on Tallinna kaubanduskeskused asunud lausa
võidurelvastuma ning järgneval paaril aastal tabab pealinna ostumekasid võimas
laienemiste laine.

Siin pole midagi vastu väita. Kuna Ülemiste keskusel läheb hästi ja turg nõuab kaubanduspinda juurde, siis on meil plaanis laieneda," sõnas Tallinna mammutkaupluse tegevjuht Guido Pärnits, kes kavatseb kuni 30 000ruutmeetrise laienduse alla panna miljard krooni. Kuigi kindlad otsused võetakse vastu selle aasta esimesel poolel, unistab Pärnits juba praegu kinost oma kaubaparadiisis. "Ise kinokülastajana tunnen, et Tallinnas on puudu üks kino, kuhu pääseb õhtul mugavalt autoga ligi," sõnas Pärnits, kes pidas heaks plaaniks ka lastemänguväljakuid ja jääkeeglikeskust. Unistused loodab Pärnits reaalsuseks muuta 2010. aastal.

Kuigi Rocca al Mare kaubanduskeskus kasvatab järgmiseks aastaks rendipinda ligi poole võrra, seades ohtu Ülemiste esikoha hiiglaste pedestaalil, ihkab keskuse tegevjuht Mati Pops hoopis midagi enamat. "Meie eesmärk ei ole olla suurim, vaid lihtsalt parim Tallinna ostukoht," rääkis Pops. "Sellest kujuneb kogu perele elustiilikeskus, kuhu ootame külastajad kaks korda rohkem, kui neid praegu siin käib."

Ka Kristiine kaubanduskeskuse tegevjuht Allan Remmelkoor ei jää konkurentidele alla. "Kindlasti kavandame laiendust ja nii mahukat kui võimalik," ütles Remmelkoor. "Praegu on turul ruumi palju ja ka uusi tulijaid oleks palju."

Enne paari kuud polnud ta siiski nõus avalikustama, kui palju on kavas laiendusse investeerida.

Kõik oma salakorrused ja keldrid juba ära kasutanud Viru Keskuse tegevjuhi Ants Vasara arvates on suurtel kaubanduskettidel üleinvesteerimise oht. "Selliseid tühje piirkondi Tallinnas, kus pole praegu veel ühtegi suurt kaubanduskeskust, ikka on. Kui sinna mõni korralik keskus tekib, siis võib mõni mammut kannatada saada küll," hoiatas Vasar, kelle sõnul näiteks korralik keskus Lasnamäel võiks mõjutada päris palju Ülemistet.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing