Ministeerium uurib pakendikonteinerite vajadust

Hille Tressum 31. jaanuar 2008, 17:19

Täna keskkonnaministeeriumis kohtunud
pakendite taaskasutusorganisatsioonide, Keskkonnainspektsiooni ja
Jäätmekäitlejate Liidu esindajad otsustasid, et koos tuleb selgeks teha, kui
palju ja kuhu on vaja paigutada pakendikonteinereid.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul on väga positiivne see, et inimesed on üles näidanud suurt aktiivsust jäätmete sorteerimisel, teatas ministeerium.

"Kitsaskohaks on osutunud aga pakendikonteinerite vähesus ja nende liiga harv tühjendamine. Selletõttu pidasingi vajalikuks taaskasutusorganisatsioonidega kohtuda, et leida ühiselt lahendus tekkinud olukorrale," sõnas Tamkivi.

Paljude omavalitsuste ja ka meedia andmetel napib kogumiskohti ja konteinereid või ei tühjendata neid piisavalt sageli. Samas on omavalitsuste andmetel pakendiorganisatsioonid sageli keeldunud sisuliselt vajaliku arvu konteinerite paigaldamisest või nõudnud selle eest eraldi tasu.

Tänasel nõupidamisel jäi kõlama vajadus olemasolevat süsteemi parandada ja suurendada omavahelist infovahetust. Kohtumisel leppisid osapooled kokku, et keskkonnaministeerium annab taaskasutusorganisatsioonidele infot, kui palju kohalikes omavalitsustes jäätmeid prügilatesse ladestatakse ning milline võiks olla ligikaudne pakendikonteinerite vajadus. Ka taaskasutusorganisatsioonid tegelevad hetkel konteinerite ja kogumiskohtade vajaduste kaardistamisega. Selles osas oodatakse suuremat koostöövalmidust ka kohalikelt omavalitsustelt.

"Inimestel ei saa harjumusi jäätmete sorteerimiseks kujuneda, kui ei ole loodud piisavalt võimalusi pakendijäätmete äraandmiseks," sõnas keskkonnaminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 15:18
Otsi:

Ava täpsem otsing