Uus suur tulija TEZ Tour meelitab eestlasi Türgiga

Hille Tressum 06. veebruar 2008, 14:47

Eesti turule on tulemas uus Vene kapitalil
põhinev reisikorraldaja TEZ Tours, kahjuks aga ei üllata uus tulija uute
sihtkohtadega.

Ainus meeldiv üllatus reisikorraldaja sihtkohtade seas on Türgi kuurortlinn Bodrum.

Paistab, et turismibüroo Novatours saab endale TEZ Toursi näol konkurendi. Leedu turismiturul on Novatours 54% turuosaga liider, tal on tihedalt kannul Ida-Euroopa suurim reisikorraldaja TEZ Tour.

Eesti turg on Lätis ja Leedus opereerivat reisikorraldajat juba pikemat aega edukalt intrigreerinud. Ettevõte tuleb turule suurte ambitsioonidega, kuna jälgides Eesti turismiturgu, on ettevõte aru saanud, et siin tegutsevad suhteliselt väikesed ettevõtted. Seetõttu ei näe TEZ Tour taksitust saavutada juba esimese paari aastaga turuliidri positsioon.

TEZ Tour plaanib juba esimese aastaga saavutada positsiooni turu kolme kõvema tegija seas ning sealt kasvada paari aastaga turuliidriks. Alustuseks on ettevõttel plaanis hõivata 30% Eesti turismiturust.

Ettevõte ei loo Eestisse esindust, kuna turule tullakse nn Lääne-Euroopa mudeli järgi, mis konsentreerub tootmisele ja tootearendusele, mitte jaemüügile.

TEZ Touri sihtkohtadesse lennutab puhkajad Leedu lennukompanii flyLAL, kes ka ise on Eesti turul suhteliselt lapsejalgades.

Kahjuks ei paku uus reisikorraldaja midagi eksklusiivset, esindatud on kõik sihtkohad, kuhu eestlased juba aastaid reisinud. Nagu näitas firma poolt väljavõetud Tallinna lennujaama populaarsemate tšarterlendude graafik, eelistab eestlane odavat Türgi päikest.

Ka TEZ Tour pakub sinna nii laialdast hotellide kui ka sihtkohtade valikut. Avalöögiks on valitud eestlastele veel suhteliselt tundmatu Türgi kuurortlinn Bodrum, kuhu esimene lend väljub juba aprilli keskpaigas.

TEZ Tour Eesti tegevjuhi Marina Laikjõe sõnul on Bodrumis kõik vajalik suurepäraseks puhkuseks, lisaväärtuse annab sihtkohale lennujaama lähedus.

"Inimesed, kes valivad endale puhkuse veetmise kohaks Bodrumi, ei pea vaevlema pikas transfeeris, teatavasti Antalyasse lendajatel tuleb mõnda aega bussis istuda, enne kui vahemere päikest nautida saavad. Bordumis sellist muret ei ole, lennujaam asub kuurortidest 10-15minutilise sõidu kaugusel," sõnas Laikjõe.

Reisikorraldaja pakub huvilistele pidevat lennuliiklust Türgi kuurortide ja Tallinna vahel. Tegevjuhi sõnul annab see uue soodsa võimaluse ka lühemateks puhkusteks.

"Kui ei ole võimalik nädalaks või kaheks puhkama sõita, pakume meie ka kolmepäevaseid lõõgastuspakette. 3,5 tundi lendu ja oledki Eesti viletsast kliimast kosutava päikese all," sõnas kommertsjuht Lea Kroonman.

Peale Türgi on TEZ Touriga võimalik lennata veel Kreetale, Kreeka saartele ja Hispaaniasse. Kõikidesse sihtkohtadesse lennatakse flyLALi lennukitega, v.a Hispaaniasse, kuhu reisijad lennutab Estonian Air.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing