Saksa maksuskandaal - kes on järgmised?

15. veebruar 2008, 17:50

Saksa Posti juhi Klaus Zumwinkeli
maksupettus on vaid jäämäe tipp, Saksa maksuamet kahtlustab, et Liechtensteini
on riigikassast mööda voolanud kokku ligi 3,4 miljardit eurot.

Maksupettustes kahtlustatakse kuni 900 prominenti, mõningate oletuste kohaselt võib neid olla koguni üle 1000. Uurimine on kestnud juba mitu kuud, nüüd seisab ees veel mitusada läbiotsimist. Seniks kutsub rahandusministeerium üles kõiki maksupettureid vabatahtlikult end üles andma.

Pettuses süüdistavate prominentide nimesid esialgu ei avaldata, maksudest kõrvalehiilimises kahtlustatavad Saksa kodanikud on kõik Liechtensteini LGT panga kliendid. Liechtensteini vürstiperekonnale kuuluva panga esindajad ei ole kommenteerinud, kuidas sattusid panga klientide andmed Saksa maksuameti kätte, sest teatavasti kehtib vürstiriigis kliendi anonüümsuse kaitse.

Liechtenstein on tuntud kui maksupetturite paradiis, see väike vürstiriik ei tee koostööd ametkondadega ja maksupettused ei kuulu selles riigis kriminaalkorras karistatavate kuritegude hulka. Eriti hästi sobivad maksudest kõrvalehiilimiseks kõikvõimalikud sihtasutused ja fondid, kuna nende tegevust ei kontrolli ükski ametkond. Tõsi, seda on viimasel ajal plaanitud küll muuta, samuti kontrollitakse sihtasutuste varahaldureid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. March 2008, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing