5. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Euroliidu enamus andis rohelise tee maksuparadiiside piiramiseks

Saksamaa üleskutset suruda maha Euroopa maksuparadiisid toetas teisipäeval Euroopa Liidu maade enamus.

Maksuparadiiside piiramine tähendaks pangasaladuse reeglite karmistamist, mis soodustavad maksudest kõrvalehoidmist, kirjutas Financial Times.

Euroliidu finantsministrite kohtumisel Brüsselis ei nõustunud uute karmimate tingimustega vaid Austria ja Luksemburg.

Pärast seda, kui Saksamaa salateenistus ostis Liechtensteini pangast varastatud info 1400 isiku kohta, kes salatsevas vürstiriigis oma tulusid peidavad, on Saksamaa infot jaganud kõigile huvitatud riikidele ning lahti päästnud ajujahi maksudest kõrvalehoidjatele.Liechtenstein, Monaco ja Andorra on Euroopas praegu veel ainsad riigid Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) mustas nimekirjas kui maksuparadiisid, mis keelduvad teiste riikidega maksudest kõrvalehoidmise piiramiseks koostööd tegemast.

Euroliidu finantsministrid on palunud Euroopa Komisjonil kiirendada maksureeglite efektiivsuse aruande ilmumist, et see ilmuks juba mai lõpus, mitte oktoobris, nagu algselt planeeritud. Komisjon peaks seejärel ette valmistama direktiivi täiendamise ja parandamise ettepanekud.

Diplomaatide sõnul võivad Saksamaa kantsler Angela Merkel ja teised Euroopa liidrid arutada maksuparadiiside küsimust märtsis toimuval Brüsseli tippkohtumisel.

Esialgsete ideede põhjal võiks direktiivi muutus tähendada, et lisaks rahasäästude intressimaksetele oleksid tulevikus tähelepanu all ka põhivara müügitulu, dividendid ja muud varadelt tagasitulevad tulud. Euroliidu maksuvolinik Laszlo Kovacs on samuti soovitanud, et uued reegled kataksid ka investeerimisvahendeid nagu fondid, mida mõne riigi maksuameti sõnul kasutatakse maksudest kõrvalehoidmiseks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt