Aas: Ansipit ei usu mudilasedki

Hille Tressum 18. aprill 2008, 11:24

Tallinna abilinnapea linnapea kohustes
Taavi Aas väljendab oma muret seoses peaminister Andrus Ansipi avaldustega,
milles püütakse majandusseisakust tingitud eelarveraskuste põhjustajana näidata
omavalitsusi, teatas abilinnapea murest Raepress.

Hetkel linnapea kohustusi täitva Taavi Aasa sõnul on arusaamatu, miks loob peaminister kuvandi majanduslangusega võitlevast isalikust keskvalitsusest, vastandades sellele järelemõtlematult laenukoormust kasvatavad omavalitsused.

„Peaminister Ansip üritab taas vormida sisevaenlase kuju, kellega peetav väike võidukas sõda aitaks tõsta teovõimetu valitsuse ja selle juhi populaarsust. Selleks kasutab Ansip pool- ja lausvalesid, kõneldes linnade laenukoormuse enneolematust survest riigi eelarvele. Kuna jõulud on kaugel, ei usu tema argumente isegi mudilased. Praegu, mil tuleb koondada terve rahva jõupingutused majanduslikust surutisest ülesaamiseks ning majandustulemuste pööramiseks uuele kasvule, pole mõistlik ühiskonda süüdlaste otsimise tuhinas lõhestada,” sõnas Aas.

„Reformierakonna kahepalgelisust näitab ilmekalt Tallinna Linnavolikogus toimunu, kui reformistid nurjasid maamaksu vähendamist kavandanud eelnõu vastuvõtmise vaid seetõttu, et maamaksu väiksemat laekumist sooviti asendada 0,65% lisamisega 11,9% tulumaksu osale, mis eraldatakse kogulaekumisest omavalitsuste eelarvesse. Toimunu on seda küünilisem, et samad reformistid süüdistavad maamaksu tõstmises Keskerakonda, kes oli valmis maksu alandamist toetama,” selgitas Aas.

„Reformierakonna käitumine on pseudopoliitika uus tase. Kui seni on kõneldud I ja II Eestist, siis nüüd on reformistide näol tekkinud III Eesti, mille moodustavad fundamentalistidest äärmusliberaalid loodavad pääseda vihma käest nirvaanasse jõudes ja mööda vikerkaart minema jalutades,” kirjeldas Aas valitsuskabineti psühholoogiat.

„Selle asemel, et otsida vaenlasi, tuleb peaministril ning tema juhitaval valitsusel lõpetada süüdistuste loopimine ja eneseimetlus ning asuda kehvades majandusoludes konsolideerima rahvast surutise võimalikult valutuks üleelamiseks. Kui seda ei suudeta või taheta, tuleks taanduda ning anda võimalus tasakaalukamatele jõududele, kes maldaksid emotsioonid kontrolli all hoida,” arvas Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2008, 15:10
Otsi:

Ava täpsem otsing