Sõerd: Ansip viis ellu Keskerakonna valimislubaduse

Hille Tressum 16. aprill 2008, 17:59

Endine rahandusminister ja praegune Tallink
hotellide tegevjuht Aivar Sõerd ütles aripaev.ee-le, et peaminister Andrus Ansip
on ellu viimas Keskerakonna valimislubadust tõsta ametnike palgad nelja
aastaga 25 000 kroonini.

Eesti Panga prognoosib käesolevaks aastaks kõigest 2protsendist majanduskasvu. Sõerdi sõnul viitab see eelkõige sellele, et eelarve defitsiit jääb suuremaks rahandusministeeriumi avaldatud prognoosist.

„Riigi rahandus on tugevas kreenis. Kui kaks viimast aastat lõppesid riigile ligi 7 miljardi krooni suuruse ülejäägiga, siis tänavu on oodata eelarve defitsiiti üle 3 miljardi krooni, mis on üllatavalt suur halvenemine. Minu arvamuse järgi tegi valitsus suure vea, võttes vastu 25% kasvuga kulueelarve. Mida kiiremini valitsus seda viga likvideerima asub, seda väiksemad on kahjud. Siinkohal ei saa unustada, et päris olematu see kahju siiski olla ei saa, kuna üks kvartal on selle eelarve järgi juba elatud. Nagu me kõik teame tõusid riigiametnike palgad juba aasta alguses. Siin on selgelt näha, et praegune valitsus viib ellu Keskerakonna valimiskampaania lubadust tõsta ametnike palgad nelja aastaga 25 000 kroonini. Kui samamoodi jätkata jõuab ametnike palk juba kolme aastaga eelnimetatud summani,“ kommenteeris Sõerd.

Sõerdi sõnul on muret tekitav pikk majanduslangusest väljatulek, kus valitsus peab eelarve tasakaalustamiseks sügisel planeerituga võrreldes kulusid kokku hoidma 8 ja 11 miljardit krooni. Sõerdi hinnangul ei pruugi valitsus Eesti Panga poolt prognoositud kulude kokkuhoiuga toime tulla.

„1999. aastal tuli riik majanduslangusest kiiresti välja ja juba 2000. aastaks oli eelarve tasakaalus. Praegu on aga olukord, kus langus võib jääda kestma pikemaks ajaks. Isiklikult ei usu ma, et praegune valitsus suudab kokku hoida eelpool nimetatud summasid,“ sõnas Sõerd.

Sõerdi sõnul annab tänane päev veel rohkem kindlust tõdemusele, et eelmise valituse ajal seatud eesmärk saavutada eelarve ülejääk ja riigireserv oli õige otsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 11:22
Otsi:

Ava täpsem otsing