EAS: juhti vaadatakse ennekõike kupjana

Mariliis Pinn 23. aprill 2008, 09:22

EASi tellitud uuringust selgus, et 75%
vastanute arvates on Eesti juhtide oskused on Euroopa keskmised või madalamad.
EASi juhtimisteadlikkuse programmi juhi Veigo Kella sõnul võib sellise
suhtumise taga mõnel määral näha ka Eestil kultuuritausta, kus juhti vaadatakse
ennekõike kupjana.

Vaid 1% Eesti elanikkonnast usub, et Eestis tegutsevate juhtide oskused on tunduvalt kõrgemad kui Euroopa kolleegide omad, teatas EAS.

Kella sõnul näitab uuring, et Eesti juhid ei ole suutnud elanikkonna seas saavutada Euroopa juhtide mainet. “Ma ei usu, et kõigil küsitletutel oleks olnud reaalset pikaajalist kokkupuudet Euroopa juhtidega, pigem toob uuring välja, et meie juhtide käitumine ei vasta töötajate ootusele,” kommenteeris Kell. Ta lisas, et sellise suhtumise taga võib mõnel määral näha ka Eestil kultuuritausta, kus juhti vaadatakse ennekõike kupjana. “Juhti ei nähta sageli liidrina ja tihti ei näe juhid ka ise ennast liidrina,” märkis Kell.

35% vastajatest arvab, et Eesti ja muu Euroopa juhtivtöötajate juhtimisoskused on samal tasemel, 40% aga, et Eesti juhtide juhtimisoskused on kas veidi madalamal või palju madalamal tasemel. Tallinnast väiksemate linnade nagu Tartu, Pärnu, Narva ja Kohtla-Järve elanike seas on tunduvalt enam levinud arvamus, et Eesti juhtide oskused on Euroopa keskmisest madalamad. Sellel seisukohal oli tervelt 52% nende linnade elanikest.

Kriitilisemad on mitte-eestlased, kelle hulgas on rohkem neid, kes hindavad Eesti juhte madalamalt, ja vähem neid, kes annavad hinnangu “samal tasemel” Euroopa juhtidega. „Kui eestlastest arvab 42%, et siinsed juhid on samal tasemel, siis mitte-eestlastest vaid 20%,” kommenteeris Kell tulemusi. Oma juhtimisoskusi hindavad Kella sõnul kõige kõrgemalt vastanud juhid ise, kellest 16% arvas, et Eesti juhtide oskused on isegi paremad kui Euroopa juhtivtöötajatel.

Uuringu viis EASi tellimusel juhtimisteadlikkuse programmi raames läbi Turu-uuringute AS. Tegu oli omnibuss-uuringuga, kus valimi suuruseks oli 1000 Eesti elanikku vanuses 15-74 eluaastat.

Euroopa Sotsiaalfondi poolt kaasrahastatava EASi juhtimisteadlikkuse programmi eesmärgiks on suurendada Eesti ühiskonna informeeritust juhtimiskvaliteedi tähtsusest ning tõsta ettevõttejuhtide teadlikkust kaasaegsetest efektiivsetest juhtimiskontseptsioonidest ja -meetoditest. Juhtimisteadlikkuse programmi raames toimetatakse portaali www.juhtimine.ee, eetris on saade JuhtimisAju, korraldatakse maakondlikke juhtimiskonverentse ning antakse välja raamatuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2008, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing