Toompark: arendajate jaoks on Sedini kinnistu liiga suur risk

24. aprill 2008, 15:34

Kinnisvaraekspert Tõnu Toomparki sõnul ei
ole Sedini kinnistute enampakkumise nurjumises midagi imekspandavat, sest
arendajad ei taha praeguses kinnisvaraturu olukorras suuri riske võtta.

„Täna ei julge suured arendajad nii suuri summasid kuhugi panna. Keegi ju päris täpselt ei tea, millal müük jälle lahti läheb ja on võimalik taas kasumlikult arendama hakata,“ ütles Toompark. Suuremad arendajad ei ole huvitatud nii suurte riskide võtmisest, sest kuigi tehakse erinevaid ennustusi, ei tea Toomparki sõnul tegelikult ju keegi täpselt, mis homme kinnisvaraturul toimuma hakkab. „Kui teaks neid homseid loto võidunumbreid, oleks ju väga tore! Aga ega keegi siis sellest muidugi ei räägiks,“ muigas ta.

Toompark ei arvanud, et seitsmest kinnistust koosneva krundi tükkideks löömine müügiprotsessile ja kogu kvartali arengule kaasa aitaks. Pigem tuleks nii suure ehitustihedusega kvartalile kasuks, kui seda vaadeldakse tervikuna. „Muidu hakkavad seal naaberkrundid omavahel kaklema, kes mitu korrust ehitada tohib. Üldpildile mõjub kindlasti paremini, kui seda tervikpildina arendatakse,“ arvas Toompark.

Täna toimuma pidanud Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvate seitsme kinnistu avalik suuline enampakkumine nurjus. Mis oli selle põhjuseks, enampakkumist läbi viinud kohtutäitur Veiko Kaasik täpsustama ei soostunud, öeldes vaid, et ei pea võimalikuks käimasolevat menetlust kommenteerida.

Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale Pjotr Sedini ettevõttele Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut arestiti aprilli alguses. Kinnisasjad loodeti võõrandada enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks oli määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuli tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.

OÜ Grove Invest suuromanik on Pjotr Sedin, lisaks temale kuuluvad omanikeringi Larissa Sedina, Jaanus Reisner ja Jüri Triletski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 15:31
Otsi:

Ava täpsem otsing