Sedini seitse kinnistut on arestitud ning enampakkumisel

07. aprill 2008, 14:12

Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale
Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut on
arestitud ning pandud enampakkumisele alghinnaga 420 miljonit krooni.

Avalike Teadaannete andmebaasist selgub, et ettevõttele Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut on arestitud ning müüakse avalikul suulisel enampakkumisel maha.

Kinnisasjad võõrandatakse enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks on määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuleb tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.

Enampakkumisel on alljärgnevad kinnisasjad:
1. Hoonestatud tootmismaa, asukohaga Vana-Lõuna tn 4 Tallinnas. Kinnistu suurus on 21446 m². Kinnistul paikneb viis ehitist (parketitsehhi hoone, söökla hoone, katlamaja ja jõumajandi hoone, elektritsehhi hoone ja alajaama hoone).
2. Hoonestatud tootmismaa, asukohaga Pärnu mnt 69B Tallinnas. Kinnistu suurus on 1077 m². Kinnistul paikneb üks ehitis (klaasiladu-kontorihoone).
3. Hoonestatud ärimaa, asukohaga Pärnu mnt 69A Tallinnas. Kinnistu suurus on 1459 m². Kinnistul paikneb üks ehitis (peahoone).
4. Hoonestatud tootmismaa, asukohaga Tatari tn 51A Tallinnas. Kinnistul paikneb üks ehitis (toolitsehh).
5. Hoonestatud tootmismaa, asukohaga Vineeri tn 6 Tallinnas. Kinnistul paikneb üks ehitis (remonditsehh).
6. Hoonestatud ärimaa, asukohaga Vineeri tn 2 Tallinnas. Kinnistul paikneb üks ehitis (peahoone). Kinnisasi on lisaks ühishüpoteekidele koormatud hüpoteegiga Eesti Vabariik kasuks summas 215 800 kr esimesel järjekohal.
7. Hoonestatud tootmismaa, asukohaga Vineeri tn 8 Tallinnas. Kinnistul paikneb üks ehitis (puitplaastplaatide tsehh).

Müüdavad kinnisasjad arestiti 24.03.2008. Kinnisasjad (väljaarvatud nr 3 ja 6) on koormatud ostueesõigusega Eesti Vabariigi ja seejärel Tallinna linna kasuks (osutu eesõigust enampakkumisel kasutada ei saa). Kinnisasjade käsutamise keelamiseks on seatud keelumärge Svenska Handelsbanken AB ja kohtutäitur Veiko Kaasik kasuks. Kinnisasjad on koormatud hüpoteekidega. Esimesel järjekohal (kinnistul nr 6 teisel järjekohal) paikneb ühishüpoteek Svenska Handelsbanken AB kasuks summas 150 000 000 krooni. Teisel ja neljandal järjekohal (kinnistul nr 6 kolmandal ja viiendal järjekohal) ühishüpoteegid aktsiaselts SEB Pank kasuks kokku summas 100 000 000 krooni. Kolmandal järjekohal (kinnistul nr 6 neljandal järjekohal) on ühishüpoteek aktsiaselts Hansapank kasuks summas 30 000 000 krooni. Hüpoteegid (väljaarvatud 1. järjekoha hüpoteek kinnistul nr 6 Eesti Vabariigi kasuks) kustutatakse pärast kinnisasjade võõrandamist sundenampakkumisel.

Enampakkumine toimub 24. aprillil kohtutäitur Veiko Kaasiku büroos. Kohtutäitur jäi kommentaari andmisel napisõnaliseks. "Ma ei jaga infot ja ei kommenteeri midagi. Samuti ei arva ma mitte midagi," ütles Kaasik vaid.

OÜ Grove Invest suuromanik on Pjotr Sedin, lisaks temale kuuluvad omanikeringi Larissa Sedina, Jaanus Reisner ja Jüri Triletski. Hetkel oli Pjotr Sedin hõivatud, kuid lubas pärast koosolekult vabanemist aripaev.ee-le kommentaari anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2008, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing