Sedini kinnistute enampakkumine nurjus

24. aprill 2008, 12:52

Kohtutäitur Veiko Kaasik ütles Äripäevale,
et täna toimuma pidanud Pjotr Sedini ettevõttele OÜ Grove Invest kuuluvate
seitsme kinnistu avalik suuline enampakkumine nurjus.

Mis oli selle põhjuseks, Kaasik täpsustama ei soostunud, öeldes vaid, et ei pea võimalikuks käimasolevat menetlust kommenteerida.

Tallinnas Lutheri kvartalit arendavale Pjotr Sedini ettevõttele Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut arestiti aprilli alguses. Kinnisasjade käsutamise keelamiseks seati keelumärge Svenska Handelsbanken AB ja kohtutäitur Veiko Kaasiku kasuks, kes kuulutas välja avaliku suulise enampakkumise, mis pidi toimuma täna. Kinnisasjad loodeti võõrandada enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks oli määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuli tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.

Riigil ja linnal on kinnistute osas ostueesõigus. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei ole Tallinna linnal antud kinnistute omandamise vastu huvi. Ka Riigi Kinnisvara AS pole kinnistutest huvitatud. "Riigi Kinnisvara AS ei ole enampakkumise korras müüdavatest nn vineeri- ja mööblikombinaadi kinnistutest huvitatud. Teoreetiliselt võiks RKAS-il olla huvi arendamata kinnisvara turult juurde osta juhul, kui pakutavale kinnistule ei oleks alternatiivi mõne riigiasutuse kinnisvaravajaduse rahuldamiseks. Täna sellist olukorda ei ole," kommenteeris Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni-ja turundusjuht Madis Idnurm aprilli alguses.

OÜ Grove Invest suuromanik on Pjotr Sedin, lisaks temale kuuluvad omanikeringi Larissa Sedina, Jaanus Reisner ja Jüri Triletski.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2008, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing