Täna pannakse TTÜ ja Audentese ühinemine purki

27. mai 2008, 14:33

Täna allkirjastatakse Tallinna
Tehnikaülikooli (TTÜ) ja International University Audentes ühinemisleping,
teatas TTÜ.

„Ühinemine loob uusi valikuvõimalusi haridustee jätkamiseks nii Eesti kodanikele kui ka välismaalastele,” sõnas rektor Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje.

Audentese juhatuse esimehe Ahto Orava sõnul on Euroopa ühtsel haridusmaastikul edukaks tegutsemiseks tarvis ühendada Eesti ülikoolide jõud, sõltumata nende suunitlusest ja omandivormist. „Täna tuleb eesmärgiks seada rahvusvaheline tuntus ja tunnustatus ning ühine tegutsemine on selle saavutamiseks vältimatu,“ lisas Orav.

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) ja International University Audentes (IUA) ühinevad 30.juunil ja peale seda saavad IUA tudengid TTÜ üliõpilasteks. TTÜ tagab Audentese üliõpilastele nendega sõlmitud õpilaslepingute täitmise ja lepingutes sätestatud õppetasu tingimused ei muutu.

Esialgu saab IUA-st TTÜ majandusteaduskonna struktuuriüksus, mis jätkab kuni 2008/2009 õppeaasta lõpuni oma tegevust oma nime all. IUA edasise juhtimise ning töökorralduse põhimõtted töötatakse välja hiljemalt 2009. aasta sügiseks.

Nii TTÜ kui ka IUA tegevus jätkub sellel õppeaastal praegustel tingimustel ja korras. Mõlema ülikooli õppetöö jätkub järgmisel õppeaastal senistes õppehoonetes, kõigil õppesuundadel, vormides ja keeltes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing