Tehnikaülikool ostis ära Audentese

24. aprill 2008, 16:02

Eile kirjutas TTÜ rektor Peep Sürje alla
ühinemislepingule Audentesega. Sisuliselt tähendab see seda, et Tallinna
tehnikaülikool ostab ära suurima eraülikooli Audentese, mis ühendatakse TTÜ
majandusteaduskonnaga.

Pöördumises üliõpilastele teatas TTÜ majandusteaduskonna dekaan Enn Listra, et ostuga lisanduvad õiguse ja rahvusvaheliste suhete õppekavad, kuid tehnikaülikool ei võida selle ühinemisega kvaliteedis.

Miks siis ikkagi ühineda? Peamiselt tuleneb Listra teatel see vajadus asjaolust, et riik on sisuliselt lõpetanud majandushariduse finantseerimise ja vaid 20 % TTÜ majandusteaduskonna eelarvest kaetakse riikliku koolitustellimuse arvelt.

Listra sõnul on ühinemise esimeseks oluliseks tulemuseks turustruktuuri oluline muutus. "Kõige efektiivsem viis konkurentidega toimetulekuks on nad oma sõbraks, või veel parem, osaks iseendast muuta," kirjutas ta. "Me muutume pärast seda sammu selgeks turuliidriks ning üks teine kool, mis on seda turunduslikult mänginud, ei saa seda mängu enam jätkata."

Ka näeb TTÜ selle sammuga oma positsiooni olulist tugevnemist ning rahavoogude suurenemist, mis omakorda annab koolile võimaluse täiendavalt kõrgetasemeliste õppejõudude palkamiseks. "Meiega ei ühendu mitte lihtsalt erakool vaid Eesti suurim eraülikool," kirjutas Listra.
Järgmisel aastal hakkab ühinenud ülikooli majandusteaduskonnas õppima ligi 4000 tudengit.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing