ELi ärid kardavad intressimäärade tõusu

Mariliis Pinn 23. juuni 2008, 11:10

Euroopa firmad on järjest rohkem mures
eurotsooni intressimäärade tõusu pärast ja usuvad, et tõus võib tugevdada eurot
veelgi dollari vastu.

Euroopa keskpank kaalub järgmisel kuul intressimäärade tõstmist, et võidelda kasvava inflatsiooniga. Kuid mitmed Euroopa ettevõtete tegevjuhid ütlesid Financial Timesile, et see liigutus oleks muret tekitav.

Austria nafta- ja gaasifirma OMV juht Wolfgang Ruttenstorfer ütles: “Euroopas on intressimäärad ikka kõrged ja me peakime suhtuma ettevaatlikult nende tõstmisse.”

Siemensi juht Peter Löscher lisas, et kui Euroopa keskpank tõstab intressi ja USA seda ei muuda, siis tugevdab see eurot veelgi dollari suhtes ja see viib vahetuskursside tasakaalust välja viimiseni.

Adidase tegevjuht Herbert Hainer lootis, et keskpank hoiab inflatsioonil hoolega silma peal. „Maailmamajanduse stagnatsioon oleks meile valus, sest see tekitaks tööpuudust ja tarbijates ebakindlust. See kindlasti mõjutaks meie äri,“ lisas ta.

Ettevõtete juhid kardavad, et kõrged intressid on ärile sama kahjulikud, kui kõrge inflatsioon. Kõige tegevust mõjutavad ka kasvad kulud, eriti energiahind, sammas on nad ettevaatlikud tarbijatele hindade tõstmisel.

Hainer ütles: “Loomulikult peame hindu tõstma, kui tootmiskulud ja tööjõukulud tõusevad. Kuid toodete hindu ei ole kerge tõsta.“

Löscher ütles, et Siemens loodab tootmist laiendada arenevatele turgudele. „Me oleme hinda tõstmisel ettevaatlikud,“ lisas ta.

Ruttenstorfer ei välistanud stagflastiooni, kuid loodab, et Euroopas on finantskriis läbi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing