Agentuur: eestlased levitavad hävitavat sõltuvust

18. september 2008, 14:21

Uudisteagentuur AFP edastas, et keskaegse
vanalinnaga Tallinn paistab täna silma Las Vegasega konkureerivate kasiinode
poolest. 400 000 elanikuga linnakeses on üle 90 mängupõrgu.

Agentuur leiab: vähe sellest, et eestlased ise on raskes mängusõltuvuses ning kalduvad pärast suuremate summade mahamängimist enesetappudele, nüüd levitavad nad seda hävitavat sõltuvust üle kogu Euroopa.

"Unusta võõramaised kasiinoreisid Miamisse ja Vegasesse, et mängida oma pokkerit Tallinnas, Eestis," kirjutab Euroopa pokkerimängijate ajakiri Bluff Europe. Ajakiri nimetab Tallinna Euroopa kolmandaks pokkerimängu sihtkohaks peale Londonit ja Dublinit, mis on kaugel ees Monte Carlost. Bluff Europe märgib, et Tallinn on kujunemas linnaks, kuhu koguneb aega veetma Euroopa pokkerieliit.

Mängupõrgute võidukäiku võimaldasid 1990ndate aastate pehmed seadused. Nüüd on Olympic Casino suuromanik Armin Karu Eesti rikkamaid mehi. 1994. aastal kogus riik kasiinodelt 26,6 miljonit krooni maksu. Mullu maksid kasiinod riigile 466,7 miljonit krooni.

Tõele näkku vaatamiseks kulus rohkem kui kümme aastat, lisas AFP. Uuringute andmetel oli Tallinnas 2004. aastal ligikaudu 9000 hasartmängusõltlast, kellele lisandus mõningate sõltuvusilmingute tõttu veel 13 000 inimest. 2006. aastal olid need numbrid vastavalt 12 000 ja 16 000.

"Mängurlus on haigus, mille vastu pole rohtu," rääkis AFP-le ühe sõltlaste eneseabigrupi juht Leonhard Puksa, kes hakkas kasiinos käima majandusbuumi ajal. Puksa arvab, et kui sõltlane ise on avaldanud soovi halvast harjumusest vabaneda, ei tohiks teda enam kasiinodesse sisse lasta.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul sõltlaste arv kasvab ning kasiinodega tuleb tõsiselt võidelda. Kasiinoettevõtete liidu juht Tõnis Rüütel möönis, et piirangud on tervitatavad. Ilmselt muudab riigikogu veel tänavu seadust ja tuleva aasta 1. jaanuarist pannakse mitmed väiksemad kasiinod kinni. Uute nõuete kohaselt peab kasiinos olema praeguse kaheksa mänguautomaadi asemel vähemalt 40.

Mõnes piirkonnas võidakse kasiinod üldse keelata. Tallinna kunstigümnaasiumi juhi Märt Sultsi eestvõttel kavandati näiteks Tallinna lahte kunstlik kasiinosaar. Enda sõnul soovib Sults, et vähemalt kõik Tallinna alllinna kasiinod koliks sellele saarele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2008, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing