Meerits: eurokõlbulikkus on märk mõistlikust majanduspoliitikast

Liis Kängsepp 24. oktoober 2008, 14:58

Eesti Investorite Liidu juhatuse liikme ja
ettevõtja Heldur Meeritsa sõnul tuleb madala majanduskasvu perioodi
eurokriteeriumide täitmiseks ära kasutada.

Meeritsa sõnul piisab mõistlikust majanduspoliitikast, et automaatselt ka eurotingimustele vastata. „Ehk - kui me oleme eurokõlblikud, on see ühtlasi märk ka mõistlikust majanduspoliitikast,“ ütles Meerits.

Ettevõtja mainis, et talle jäänud mulje põhjal ajavad vana Euroopa riigid Eesti ja Ida-Euroopa suhtes ka natuke kiusu, sest eurokriteeriumid on praegustes tingimustes üsna täitmatud.

„Olla madala inflatsiooniga maa ja samal ajal majandust kasvatada on üheaegselt väga keeruline teha. See on ülesanne, mida ei ole võimalik täita,“ nentis Meerits.

Lahendus peitub Meeritsa sõnul oskuses kriisihetki ära kasutada ning madala majanduskasvu perioodidel peaks oskusliku tegutsemise korral olema võimalik neid kahte näitajat omavahel klapitada. Tõenäosus, et me euro 2011. aastal siiski saame, on Meeritsa hinnangul endiselt olemas. Kui suur see on, ei riskinud Meerits hindama hakata.

„Me oleme suhteliselt euro lähedal. On ju isegi öeldud, et me kasutame eurot, millel on lihtsalt teine pilt peal,“ ütles Meerits. Euroga liitumine annaks tema sõnul kindlasti positiivse tõuke. „Aga see ei ole kindlasti asi, mis ühekorraga terve Eesti lunastaks,“ märkis Meerits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2008, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing