BÖRS: intressipohmakas

Mait Jüriado 17. detsember 2008, 15:44

Wall Street eelturul poolteist protsenti
plusse käest andnud.

Eile langetas kõigi üllatuseks USA föderaalreserv intresse praktiliselt nullini. Veel kunagi varem pole intressid nii madalal olnud. Eilsest intressilangetusest võitsid kõige enam just finants- ning ehitussektor, mis viimastel kuudel üsna alla pekstuna tegi läbi korraliku tõusu. Täna on eelturud aga miinust täis ning eilsele "kärakavõtule" on vähemalt börsipäeva algus kujunemas punaseks. Muutused futuurides ei prognoosi alati täpselt ette aktsiate liikumisi peale turu avanemist.

Selge on see, et vähemalt intresside osas on USA föderaalreservil püss kuulidest tühi. Sel aastal on föderaalreserv üsna ahnelt intresside kallale läinud ning see on toonud peaaegu alati kaasa suuri rallisid. Nende kärbetega on föderaalreserv laostanud aga dollari. Veidi rohkem kui nädalaga on dollar nõrgenenud meile olulise euro vastu 1,27lt 1,40le, mis on valuutade liikumisi arvestades massiivne liikumine.

Morgan Stanley (MS) teatas täna oma neljanda kvartali kasumiaruande. Kahjumit teeniti 2,3 miljardit dollarit ehk 2,24 dollarit aktsia kohta. Eelmisel aastal teeniti 3,61 miljardit dollarit kahjumit ehk 3,61 dollarit aktsia kohta. Kahjum on suurem kui analüütikute ootus 0,36 dollarit aktsia kohta. Panga aktsiad eelturul kukkunud üle 6%.

Apple (AAPL) teatas eile üllatuslikuks, et MacWorld jääb tulevikus ära ning juba jaanuari alguses toimuvale MacWorldile ei sõida nende tegevjuht Steve Jobs. Aktsiad täna eelturul miinuses 4%. Eile õhtul kukuti uudise peale ka alla 90 dollari.

Aasia aktsiaturud USA eufooriaga kaasa ei läinud. Jaapani Nikkei +0,52%. Hongkongi Hang Seng +2,18%. Hiina SSC Composite +0,09%.

Euroopa aktsiaturud on seni liikunud valdavalt miinusterritooriumil. Londoni FTSE 100 +0,26%. Saksamaa DAX -0,49%. Prantsusmaa CAC 40 -0,03%. Soome OMX -1,08%. Rootsi OMX -0,9%. Venemaa Micex +0,4%, RTS +1,64%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 43,69 dollarit barrel ehk +0,16%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 23:10
Otsi:

Ava täpsem otsing