Clean Planet: liisingute maksmiseks otsitakse lisatööd

08. jaanuar 2009, 16:30

Mitmesugust puhastusteenust pakkuva Clean
Planet OÜ juhatuse liige ja Tallinna piirkonna juht Rainer Ilves ütles, et
tööotsijate hulk on viimastel kuudel tunduvalt suurenenud ja paljud
otsivad lisatööd, et maksta kinni liisinguid.

„Viimased kaks kuud on nüüd küll olnud niimoodi, et inimesed ise otsivad tööd, kasutavad selleks kõiki väljundeid,“ rääkis Ilves ja loetles üles nii telefonikõned, e-kirjad kui ka CVde saatmise.

Kui varem otsiti aktiivsemalt tööd Ida- ja Lääne-Virumaal, tänaseks on samale tasemele jõudnud ka Tallinn ja Tartu.

Ilves rääkis, et puhastusteenust pakkuvas firmas töötada soovivate inimeste haridustase on seinast seina. On nii 9-klassilise haridusega kui ka kõrgharitud inimesi. Ilvese sõnul on üks huvitavamaid näiteid õpetaja, kes teeb lisatööd, et maksta kinni autoliisingut. „Selliseid inimesi on palju, kes otsivad oma kohustuste kinni maksmiseks lisatööd või osalise tööajaga tööd,“ ütles ta.

Palga suhtes on leplikumad tallinlased, kes soostuvad osalise tööaja puhul kokku leppima ka alla kehtestatud miinimumtasu, kuid väiksemate asulate elanikud nõuavad Ilvese sõnul kindlalt miinimumtasu või ei tule lihtsalt tööle.

Kuigi tööd CleanPlanetil juhi kinnitusel neil jätkub, on siiski märgata ettevõtete kokkuhoidlikumaks muutumist. „Pigem püütakse reguleerida nii, et ärme korista viis korda nädalas, vaid kolm korda. See on täna igapäevane teema nii sise- kui väliskoristusel,“ rääkis Ilves.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2009, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing