CV-Online: tööotsijate hulk kasvas 105 000ni

08. jaanuar 2009, 13:13

Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiva tööportaali
CV-Online'i andmetel kasvas Eesti andmebaasis aktiivsete elulookirjelduste hulk
mullu 22%, ulatudes praeguseks ligikaudu 105 000ni.

CV-Online'i turundusjuhi Raimo Matvere sõnul on tööotsijad muutunud töövahendusportaalis märksa aktiivsemaks, mis kinnitab ka Tööturuameti teadet detsembris registreeritud töötute hulga kasvu kohta.

„Tööotsijaid hakkas rohkem lisanduma oktoobri teisest poolest ja eriti suure lainena on hakanud CVsid tulema nüüd jaanuari alguses. Aina enam uuendavad oma CVsid inimesed, kes pole seda mitu aastat teinud. Detsembris korraldatud CV-Online'i lühiküsitlusest selgub, et 45% vastanutest jälgib töökuulutusi vähemalt paar korda nädalas,“ kommenteeris Matvere hetkeolukorda.

Kõige enam, ca 21-22% kõigist tööotsijatest, soovib leida tööd laiemalt öeldes teenindajana. „Samas otsitakse aktiivsetel töökonkurssidel praegu valdavalt erialaste oskustega spetsialiste ja tippspetsialiste, näiteks telekommunikatsiooni ja energeetika valdkonna insenere, raamatupidajaid, finantsjuhte, turundusjuhte, tootmisjuhte ja ka arste,“ märkis Matvere. „Seega on madalama kvalifikatsiooniga või vaid teeninduskogemusega inimestel küllaltki raske sobivaid pakkumisi leida.“

Jätkuvalt võivad kiiresti tööd leida infotehnoloogia valdkonna asjatundjad. Ligi 1/3 kõigist tööpakkumistest CV-Online portaalis on praegu IT-valdkonnast. Otsitakse programmeerijaid, tarkvaraarendajaid, IT-spetsialiste ning analüütikuid. Teistest enam vajatakse ka müügitöötajaid ja tehniliste erioskustega inimesi nagu insenere, tehnikuid ning mingite konkreetsete seadmete asjatundjaid.

Välismaale tööletahtjate hulk hetkel suurt tõusutrendi ei näita. Ka välismaiste tööpakkumiste hulk kõigist pakkumistest püsib stabiilselt 10% ümber.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2009, 16:30
Otsi:

Ava täpsem otsing