Riias nõuab rahvas tänaval seimi laialisaatmist

13. jaanuar 2009, 20:06

Hinnanguliselt 10 000 meeleavaldajat on
kogunenud Riia Toomväljakule, kes nõuavad parlamendi laialisaatmist ja valitsuse
tagandamist.

Läti erakonna Ühiskond Teisele Poliitikale esindaja parlamendis Artis Pabriks nõudis president Valdis Zatlersilt seimi laialisaatmist ja paremtsentristliku valitsuskoalitsiooni tagasiastumist, pälvides sellega rahvamassi valjuhäälse toetuse ning aplausi, vahendas Postimees LETA uudist.

Pabriks nõudis, et president teeks otsuse, kas ta toetab tekkinud olukorras võimulolevaid poliitikuid või rahvast.

Varem on massimeeleavaldusest osa võtta lubanud organisatsioonid teatanud, et kui Zatlers parlamenti laiali ei saada, siis korraldatakse kogu riigis veelgi suurem protest.

Politsei on teatnud, et väljak mahutabki umbes 10 000 inimest ja kui rahvast tuleb liiga palju, siis võivad korratagajad sissepääsud platsile sulgeda. Seni on julgeolekutöötajad sulgenud vaid Klostera tänava, mis asub parlamendihoone lähistel. Kuigi Toomväljakule viivad tänavad on kohati pilgeni täis, üritavad inimesed endiselt platsile pääseda.

Korratagajad on viidud kõrgendatud valmisolekusse. Osa julgeolekutöötajad on viidud parlamendihoone juurde korda tagama.

Politsei on vahistanud ühe lähedalasuval Tirgonu tänaval vandaalitsenud noormehe, kes üritas läbi pääseda sinna paigutatud tõketest.

Ühiskond Teisele Poliitikale teatas täna, et soovib liberaalse Uue Aja ja paremtsentristliku Kodanike Liiduga sõlmida koostöölepingu, et riik majanduslikult raskest olukorrast ja kriisist välja tuua.

Üle 20 ühiskondliku organisatsiooni ja mitmed opositsiooniparteid korraldavad täna õhtul Riias Toomväljakul protestiaktsiooni, kus nõutakse parlamendi laialisaatmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. January 2009, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing