Ligi: ma ei tõtta keskpanka laristamises süüdistama

Piret Reiljan 06. veebruar 2009, 14:10

Riigikogu liige ja Eesti Panga uue nõukogu
liikmeks esitatud Jürgen Ligi ei kiirusta keskpankureid laristamises süüdistama,
ent personalikulude ülevaatamine on tema sõnul kindlasti teema, millega uus
nõukogu peab tegelema.

„Seda teemat on mitmel tasandil arutatud, aga detailset ülevaadet omamata on keeruline hinnangut anda. Populaarne on arvata, et seal käib tohutu laristamine ja keskenduda näiteks krediitkaartidele. Eks meil siis tuleb vaadata, kuidas sellega lood on, kui aeg sinnamaani jõuab,“ rääkis Ligi.

Keskpanga kaitseks tuletas Ligi meelde, et tegemist on Eesti riigi terve mõistuse kantsiga ja tema võtaks keskpanga alandamiselt ning kritiseerimiselt hoogu maha.

„Olen Jaan Männikuga (EP nõukogu esimees - toim) keskpanga personalikulude alandamise teemal rääkinud, kuid kuna ma lõpptulemust ei tea, siis ei taha sellele teemale väga palju hoogu anda,“ nentis Ligi.

Ligi ütles, et pole veel viitsinud end kurssi viia, milline täpselt keskpanga nõukogu roll juhatuse järelevalve suhtes on, kuid märkis, et kindla peale on personalikulud üks esimesi teemasid, millest uuel nõukogul läbi tuleb hammustada.

Kollegi riigikogu liikme Kalev Kallo ütlust, et keskpanga töötajate suurt arvu on kritiseeritud ka riigikogus, kommenteeris Ligi järgmiselt: „Riigikogu ei saa keskpanga seljas aeleda, omavahel võidakse paljugi rääkida. Tahan tuletada meelde keskpanga sõltumatust kõigile, kes poliitikutelt selle asutuse suhtes karme avaldusi nõuavad.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2009, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing