Sõõrumaa Sepa vahistamisest: kapo teab, kuhu läheb

26. veebruar 2009, 14:09

Tallinna linnavolikogu keskerakondlasest
liikme ja Jüri Vilmsi Sihtkapitali juhi Elmar Sepa kinni võtmist
kommenteerides ütles suurärimees Urmas Sõõrumaa, et talle ei tule Eesti
Vabariigis enam mitte miski üllatusena.

"Eks seda ju oodata oli. Valimised hakkavad lähemale tulema ja eks ajastus ju selles mõttes sobib," nentis Sõõrumaa. Ajastuse kõrval on Sepa kinni pidamise põhjused tema sõnul aga kindlasti teised. „Eks kapo teab, kuhu ta läheb. Selliseid samme ju umbropsu ei tehta. Kui seal (Jüri Vilmsi Sihtkapitalis – toim.) on seaduserikkumisi, eks vastavad tegelinskid siis ka vastutavad,“ ütles Sõõrumaa.

Sõõrumaa firma ESS Grupp maksis eelmise aasta novembris ning selle aasta jaanuaris kokku miljon krooni Keskerakonna toetatud sihtasutusele Jüri Vilmsi Sihtkapital, mille tegevuse rahastajaid avalikkuse eest kiivalt varjatakse. Sihtasutus annab välja Keskerakonna vaateid propageerivaid ajalehti Kesknädal ja Vesti Dnja, kus täna samuti läbiotsimine toimus.

Sõõrumaa oli kuni eelmise aasta aprillini ESS Grupi juhatuse esimees ning firmade kaudu ka suuromanik.
"Ostsime ajalehes pinda töökuulutuste avaldamiseks, see oli mõeldud kevad-suviseks perioodiks. Kuid vahepeal situatsioon muutus ning töötajaid jäi hoopis üle. Reklaamid kasutame ära järgmise aasta alguses," rääkis ESS Grupp tegevjuht Tarmo Keskküla.

Põhja ringkonnaprokuratuur ja kaitsepolitseiamet menetlevad kriminaalasja, mille raames peeti täna kuriteos kahtlustatavana kinni Tallinna linnavolikogu liige Elmar Sepp, keda kahtlustatakse kuriteole kihutamises. Läbiotsimised toimusid täna ka SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali ning ajalehe Vesti Dnja ruumides.

Äripäev kirjutas eelmisel aastal, et Keskerakonda on kahtlustatud, et ajalehtede Kesknädal ja Vesti Dnja väljaandjat Jüri Vilmsi Sihtkapitali kasutatakse pumbana, mille kaudu ettevõtjate raha liigub avalikustamist kartmata erakonna tegevust toetavale sihtasutusele.

Kaitsepolitsei peadirektor Raivo Aeg ütles Äripäevale, et Merko-juhtum ja SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali läbiotsimine on seotud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing