Biodiesel Paldiski: oleme peagi maksevõimelised

26. märts 2009, 12:15

Paldiskis asuva biodiisli tehase
saneerimisprotsess jätab ettevõtte võlausaldajad teadmata ajaks
rahaootele. Tehase juht Aigar Ojaots lubas, et peatselt ollakse taas
maksevõimelised.

20. veebruaril esitasid AS Basic Ehitus ja Modulvest Elamu OÜ Pärnu Maakohtule taotluse kuulutada välja Paldiskis asuva biodiisli tehase pankrot, kuna ettevõte oli ehitusfirmadele juba mõnda aega võlgu. Kui suurtest summadest jutt, ei soostunud Basic Ehituse juht Leho Kolk avaldama, eelistades oodata, kuni protsessi käik asjadesse rohkem selgust toob.

16. märtsil andis AS Biodiesel Paldiski Pärnu Maakohtule avalduse saneerimismenetluse alustamiseks ning samal kuupäeval tegi Pärnu Maakohus määruse, millega liitis võlausaldajate poolt esitatud pankrotiavalduse ja AS Biodiesel Paldiski poolt esitatud avalduse saneerimismenetluse algatamiseks ühte menetlusse. Ühtlasi lükati edasi võlausaldaja esitatud pankrotiavalduse alusel pankrotimenetluse algatamise otsustamine kuni saneerimismenetluse lõpetamiseni. Saneerimismenetlust alustati 19. märtsil ning saneerimiskava tuleb kohtule kinnitamiseks esitada hiljemalt 28. mail. Biodiisli tehase juhatuse liige Aigar Ojaots jäi mitme päeva jooksul Äripäevale tabamatuks.

Täna teatas Ojaots pressiteate kaudu, et saneerimismenetlus võeti ette, et luua võimalused ettevõtte majandusliku seisu parandamiseks ning ajutiste raskuste ületamiseks ning ettevõtte suurim võlausaldaja AS SEB Pank on andnud heakskiidu kohtule esitatud saneerimisavaldusele.

„Alustasime saneerimisprotsessi, et leida võimalus ettevõtte stabiliseerimiseks kuni normaalse turusituatsiooni taastumiseni. Euroopa biodiisliturul on alates eelmisest aastast toimunud olulised negatiivsed muudatused. USA maksab oma biodiisli tootjatele otsetoetusi 240-400 eurot tonni pealt. See on seadnud Euroopa Liidu tootjad koduturul ebavõrdsesse konkurentsi. Seepärast otsustas Euroopa Komisjon 13. märtsist 2009 kehtestada kaitsetollid oma tootjate kaitsmiseks ning jätkusuutlikkuse tagamiseks. See loob võimaluse normaalse turusituatsiooni taastumiseks,“ teatas Ojaots.

Ojaotsa sõnul näitavad ettevõtte kalkulatsioonid rakenduvate meetmete toimest, et need annavad ka reaalse efekti ning aitavad tehasel jõuda stabiilsesse kasumisse. "Oleme peatselt jälle võimelised teenindama oma kohustusi kreeditoride ees. 2009. aasta on meil juba tagatud suuremahuliste tarnekokkulepetega – ligi 70% tehase tootmisvõimsusest on kaetud. Oleme kindlad, et saneerimisprotsessi käigus toimuv võlausaldajate sissenõudeõiguse ajutine peatamine võimaldab meil paremini keskenduda oma majandustegevusele ning jätkata toiminguid oma turuosa suurendamiseks, tegevuse mitmekesistamiseks ning potentsiaali realiseerimiseks,“ kirjutab Ojaots.

AS Biodiesel Paldiski on Eesti kapitalil põhinev biodiisli tootja. Paldiski Lõunasadamas 3,5 ha suurusel territooriumil asub Balti regiooni kaasaegseim biodiislikütuse tootmiskompleks, mis hõlmab nii tehast, terminali kui mahuteid. Tehase aastane tootmisvõimsus on 100 000 tonni. Investeeringute maht tehase ning infrastruktuuri rajamiseks on olnud ca 390 miljonit krooni, mida on finantseeritud nii oma- kui võõrkapitali abil. Ettevõtte toodang müüakse eksportturgudele, peamisteks sihtriikideks on Leedu, Poola ja Rootsi. Ettevõte annab tööd 35 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2009, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing