Ansip: negatiivset lisaeelarvet pole vaja

31. märts 2009, 15:43

Peaminister Andrus Ansip ütles
rahvusringhäälingu raadiouudistele, et valitsus ei näe vajadust uue negatiivse
lisaeelarve koostamiseks.

Samas on vaja tarvitusele võtta meetmed, mis vähendaksid eelarve defitsiiti, lisas ta.

Ansipi sõnul on selle aasta kolme esimese kuu laekumised kooskõlas riigieelarvega, kuid parandada tuleb valitsussektori eelarvepositsiooni.

"Rahandusministeeriumi koostatud riskistsenaarium kõneleb sellest, et defitsiidiks võib kujuneda – kui kõik riskid realiseeruvad – koguni 6,1%. See tähendab seda, et me kindlasti peaksime valitsussektori eelarvepositsiooni parandama," ütles Ansip raadiouudistele.

"Täna kõlanud ettepanekute järgi tuleks alates 1. maist edasi lükata kaheks aastaks sissemaksed pensionikindlustuse teise sambasse," lisas valitsusjuht.

Ansipi sõnul tähendab see, et töötajad ei peaks enam maksma pensionisambasse 2% oma tuludest ning ka valitsus ei peaks sinna lisama 4% töötajate sotsiaalmaksust.

Vältimaks töötukassa pankrotistumist, tuleb Ansipi sõnul töötuskindlustuse maksemäärasid tõsta tööandjatele ühele protsendile ja töövõtjatele kahele protsendile. "Kui muudatusi mitte teha, siis töötukassa reservid ammenduvad nende endi baasstsenaariumi järgi juba sellel aastal," lisas peaminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2009, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing