Annuse süüdistusse on lisandunud Kalev Kanguri episood

Annika Matson 09. aprill 2009, 16:22

Täiendavalt on lisandunud Toomas Annuse ja
AS Järvevana süüdistusse episood, mille kohaselt vahendas AS Järvevana
väidetavalt Kalev Kanguri tellimusel kahe kinnistu vahetust riigiga.

Järgneb ASile Järvavana esitatud süüdistus, mille ettevõte edastas börsile:


03.04.2009.a. esitas Riigiprokuratuur ASile Järvevana ja Toomas Annusele süüdistusakti, (mis kannab 31.03.2009.a kuupäeva) maadevahetuse kriminaalasjas nr. 05913000055.

Vaatamata kaitse taotlusele kriminaalasja menetluse lõpetamiseks kõigis kahtlustuse episoodides kuriteokoosseisu puudumise ja tõendamatuse tõttu, on Riigiprokuratuur korrigeerinud süüdistusakti võrreldes kahtlustuses esitatuga (ettevõtte börsiteade 22.10.2007.a.

Süüdistaja on loobunud kahtlustusest, mille kohaselt kuritarvitas Toomas Annus kaitsealuse kinnistu mittesoetamisega usaldust ettevõtte suhtes ning kahtlustusest, mille kohaselt võõrandati vahetustehingu tulemusena saadud kinnistu Villu Reiljani poolt näidatud isikule. Täiendavalt on lisandunud süüdistusse episood, mille kohaselt vahendas AS Järvevana väidetavalt Kalev Kanguri tellimusel kahe kinnistu vahetust riigiga. Vastavalt süüdistusaktile jõuab kohtusse arutusele ühtekokku viis episoodi.

AS Järvevana nõukogu ja juhatus on veendunud, et ettevõtte ja tema juhtorganite tegevus on olnud korrektne ning Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas ja suudavad seda kohtus ka tõendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2009, 16:33
Otsi:

Ava täpsem otsing