Annus sai süüdistuse korduvas altkäemaksu andmises

Annika Matson 31. märts 2009, 16:12

Riigiprokuratuur saatis täna kohtusse
kriminaalasja, mille raames esitati süüdistus Villu Reiljanile, Ester Tuiksoole,
Toomas Annusele, Kalev Kangurile, Einar Vettusele, Tullio Liblikule ja Tarmo
Pedjasaarele.

Süüdistus esitati ka juriidilistele isikutele AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara, teatas riigiprokuratuur.

Süüdistuse kohaselt seisid Villu Reiljan ja Kalev Kangur selle eest, et Toomas Annuse ja ASi Merko Ehitus ning Tullio Libliku, Einar Vettuse ja Tarmo Pedjasaarega seotud loodusobjekti sisaldava kinnisasja vahetusmenetlused toimuksid takistusteta ning majanduslikud riskid oleksid võimalikult väikesed. Ühtlasi andsid Villu Reiljan ja Kalev Kangur nimetatud isikutele enne looduskaitseliste piirangutega kinnisasjade omandamist informatsiooni selle kohta, kas ja milliste kinnistute vastu saab neid vahetusmenetluse käigus vahetada.

Kalev Kangur, Villu Reiljan ja Ester Tuiksoo nõustusid oma ametialaste ebaseaduslike tegude eest vastu võtma vara ja muid soodustusi. Kalev Kangur võttis maa-ameti peadirektorina altkäemaksu Tarmo Pedjasaarelt, Einar Vettuselt, Tullio Liblikult ja Toomas Annuselt. Villu Reiljan võttis keskkonnaministrina altkäemaksu Toomas Annuselt ja Tullio Liblikult. Ester Tuiksoo võttis altkäemaksu Toomas Annuselt.

Kalev Kangur sai Toomas Annusele, Tarmo Pedjasaarele, Einar Vettusele ja Tullio Liblikule kuuluvate ettevõtete kaudu varjatult osaleda looduskaitseliste piirangutega kinnisasjade omandamises, vahetamises ja edasimüümises. Tema soovitusi ja juhiseid arvesse võttes teenisid erinevad ettevõtted talle rahalist kasu kokku ligikaudu 20 miljoni krooni suuruses summas. Ühtlasi tasus Toomas Annus Kalev Kanguri kasutuses oleva korteri sisekujunduse ja sisustuse eest.

Villu Reiljan küsis süüdistuse kohaselt Toomas Annuselt Lea Kiiviti jaoks ASi Merko Ehitus poolt ehitatud ja müüdavat korterit Tallinnas. Toomas Annus nõustus, et Lea Kiiviti tasuta kasutusse antakse aadressil Rävala pst 19 asuv korter. Samuti nõustus Villu Reiljan Toomas Annuse poolt talle varalise soodustuse lubamisega, mille kohaselt võib ta tulevikus kindlaksmääramata ajal omandada osaluse Toomas Annusega seotud äriühingus ja seda Annuse varaliste vahendite arvel.

Süüdistuse järgi nõustus Ester Tuiksoo põllumajandusministrina talle vara lubamisega ning võttis vastu vara Toomas Annuselt selle eest, et ta tegi põllumajandusministeeriumile rendipindadeks uue hoone leidmise konkursil põhjendamatuid eelistusi ASile Merko Ehitus ja ASile E.L.L. Kinnisvara. Vastutasuna andis Toomas Annus Ester Tuiksoole määramata ajaks kasutamiseks ASi Merko Ehitus poolt ehitatud korteri Tallinnas aadressil Rävala pst 19.

Süüdistus käsitleb kolmeteistkümmet looduskaitselise piiranguga kinnisasja vahetamise tehingut altkäemaksu eest, mille raames vahetati kinnistuid 250 miljoni krooni väärtuses.

Villu Reiljanit süüdistatakse altkäemaksu võtmises, mis on toime pandud vähemalt teist korda ning Ester Tuiksood altkäemaksu võtmises. Kalev Kangurit süüdistatakse suures ulatuses korduvas altkäemaksu võtmises. Tullio Liblikut ja Toomas Annust süüdistatakse korduvas altkäemaksu andmises, Einar Vettust altkäemaksu andmises ning Tarmo Pedjasaart altkäemaksu andmises ja altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises. ASi Järvevana ja ASi E.L.L. Kinnisvara süüdistatakse altkäemaksu andmises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2009, 19:18
Otsi:

Ava täpsem otsing