Rõtov: töötajate sundpuhkust ei kavatse me kaaluda

05. mai 2009, 16:23

Kindlasti mitte ei ole kaalunud, vastas
Äripäeva peadirektor Igor Rõtov küsimusele, kas ettevõtte juhtkond on
plaaninud töötajaid sundpuhkusele saata.

"Praeguse seisuga ei kavatse isegi kaaluma hakata," lisas ta. Rõtov arvas, et sundpuhkusele saatmine on õigustatud siis, kui mingiks lühikeseks perioodiks vähendatakse järsult tootmist, näiteks tööstuses, kus on loota, et tootmine hiljem taastub.

Meedias ta praegu sellist võimalust ei näe. "Siis peaksime väga järsult mõneks kuuks vähendama ajalehe lehekülgede arvu. Ka ajakirjaniku töö eripära on selline, et me ei saa tema puhul lähtuda kui tööstustöölisest," rääkis Rõtov.

Rõtov ei usu, et sundpuhkusele saatmine annaks majanduslikku efekti. "Ma ei usu sellesse. Kui ma tahan, et oleksid tööl professionaalsed ajakirjanikud, siis nad peavad andma Äripäevale täie panuse. Pigem ma eeldaksin, et meil oleks ajakirjanikke natuke vähem, kellel oleks mõnevõrra suurem palk, kui seda, et oleks väiksema palgaga ajakirjanikke, keda on palju ja osa ajast puhkavad," põhjendas ta.

Teine asi on Rõtovi hinnangul see, kui lisapuhkust soovitakse vabatahtlikult. Kui ajakirjanikul on võimalus vabatahtlikult palgata puhkusele minna, siis üksikjuhtudel võiks seda kaaluda, arvas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2009, 18:44
Otsi:

Ava täpsem otsing