Q Vara projekti investeerinud notariperekond lahutas vara

08. mai 2009, 20:41

Notar Aivar Mesikäpp ja tema abikaasa Laivi
Mesikäpp lasid abieluvara registrisse kanda, et vara ja kohustused jäävad
sellele abikaasale, kelle nimele vara vormistatakse.

23. märtsil ilmus Ametlikes Teadaannetes, et 20. kuupäeval tehti abieluvararegistrisse kanne, mille kohaselt leppisid Aivar Mesikäpp ja Laivi Mesikäpp kokku varalised õigused ja kohustused järgnevalt:

1. Kummagi abikaasa poolt pärast lepingu sõlmimist soetatav muu vara, sealhulgas registritesse kandmisele kuuluvad vallas- ja kinnisasjad ning varalised õigused, mis kantakse registrisse ühe või teise abikaasa nimele, jäävad selle abikaasa lahusvaraks, kelle nimele see vastavasse registrisse kantakse.

2. Kummagi abikaasa poolt pärast lepingu sõlmimist võetud varalised kohustused jäävad selle abikaasa lahuskohustusteks, kelle varalistest õigustest nimetatud kohustused tulenevad või kes nimetatud kohustuste täitmiseks lepingu sõlminud on.

3. Kummagi abikaasa poolt pärast lepingu sõlmimist saadav tulu, mis tekib tegutsedes ettevõtjana ja/või töise tegevuse tulemusena ning investeeringutest saadav tulu jääb selle abikaasa lahusvaraks, kes selle tulu sai.

Mesikäpad osalesid Laivi Mesikäpa nimele vormistatud firma kaudu tõsistesse makseraskustesse sattunud Q Vara Maakri tänava projektis. Q Vara märkis nii esialgses kui ka muudetud saneerimiskavas, et on valmis OÜs Stansfield samasuguse saneerimisprotsessi käivitama kui emaettevõttes.

Maakri tänava projektiga tegelenud OÜ Stansfieldi maksuvõlg ulatub praegu 17 798 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 12:59
Otsi:

Ava täpsem otsing